Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version française: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versión española : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Zakelijk & Financieel » Personeelsmanagement » Arbeidsvoorwaarden
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Arbeidsvoorwaarden en krijg online een antwoord van de specialist in Arbeidsvoorwaarden

Zelf een vraag over Arbeidsvoorwaarden? Klik hier.
Meer vragen over Arbeidsvoorwaarden.

Beheerder worden?

De rubriek Arbeidsvoorwaarden heeft momenteel nog geen beheerder.

Meld je aan als beheerder voor de rubriek Arbeidsvoorwaarden Klik hier.

RSS over ArbeidsvoorwaardenVragen over Arbeidsvoorwaarden via RSS. Klik hier.
RSS over Arbeidsvoorwaarden op jouw website?Vragen over Arbeidsvoorwaarden op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over ArbeidsvoorwaardenVragen over Arbeidsvoorwaarden via E-mail. Klik hier.

Kan de werkgever adv indivueel intrekken

[Gesteld op: 18-01-2012]

Toelichting:
Volgens mijn CAO kleinmetaal mag ik mijn te weinig genoten vakantieuren meenemen naar het nieuwe jaar. Maar mijn werkgever wil ze alleen maar uit betalen, ik wil dat niet dus ik maak ze attent op art.57 in het cao. Nu willen ze mij houden aan mijn 38-uurig contract (OT) maar ik werk al vanaf het begin 40 uur per week en bouw dus 13 dgn in het jaar op. Ze zeggen dat ik anders teveel vakantieuren heb. Kan dat zomaar.
Antwoord:

Geachte heer/mevrouw,

Uw werkgever is gehouden aan de regels welke gesteld zijn in de Art. 57 CAO Kleinmetaal, dit is algemeen bindend verklaard. Hiervan kan hij dus niet afwijken en kan uw surplus aan vakantieuren dus niet uitbetalen zonder uw toestemming.

U heeft een contract voor 38 uur per week dus uw werkgever staat in zijn recht om naleving hiervan af te dwingen. U kunt geen aanspraak maken op de 2 uur daar dit als overwerk bestempeld wordt. Het geven van overwerk door een werkgever is natuurlijk geen verplichting.

Hopende u hier mee van dienst te zijn geweest, verblijf ik,

Met vriendelijke groet,

E.A. Vonsee

Specialist Arbeidsrecht

Beantwoord door:
Gratis Adviseurs
www.gratisadviseurs.nl


Gerelateerde vragen aan Kan de werkgever adv indivueel intrekken:

wanneer loon na ontslag?
      [Gesteld in Advocaten-Friesland]
2008-07-18 11:00:06
ziekmelding verstandig?
      [Gesteld in Arbeidsrecht advocaat-Noord Brabant]
2009-04-10 13:50:36
uitbetalen verlofdagen ná einde contract:
      [Gesteld in Arbeidsrecht-Noord Brabant]
2009-11-20 12:42:52
verdelen contracturen
      [Gesteld in Arbeidsrecht-Zuid Holland]
2010-07-04 22:54:11
Minuren mee naar volgend kalenderjaar...mag dat?
      [Gesteld in Advocaten-Friesland]
2011-03-21 11:02:33

Gemiddelde score Arbeidsvoorwaarden: 0.0 (0x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+