Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version française: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versión española : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Zakelijk & Financieel » Financieel » Verzekeringen
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Verzekeringen en krijg online een antwoord van de specialist in Verzekeringen

Zelf een vraag over Verzekeringen? Klik hier.
Meer vragen over Verzekeringen.
De huidige beheerder van de rubriek Verzekeringen:
Naam: G.E. Detiger
Bedrijf: Hemelraad & keijzer verzekeringsadviseurs
Reactiesnelheid: 62 uur
Waardering: 8.9 (van max. 10)
Meer informatie over G.E. Detiger vind je op de profielpagina.

Beheerder worden?

RSS over VerzekeringenVragen over Verzekeringen via RSS. Klik hier.
RSS over Verzekeringen op jouw website?Vragen over Verzekeringen op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over VerzekeringenVragen over Verzekeringen via E-mail. Klik hier.

eigen risico schade door hulpverlener thuiszorg

[Gesteld op: 16-01-2012]

Toelichting:
Ik ben secretaris van de Kerngroep Mensen met een Lichamelijke Beperking in Landerd. We krijgen meldingen dat mensen die gebruik maken van een thuiszorginstelling een eigen risico moeten betalen wanneer een van de hulpverleners een schade veroorzaakt. Kunt u ons informeren of dit wettelijk mag en zo ja, wat kan men hieraan doen.
Antwoord:

Ik begrijp niet precies op welk soort verzekering u doelt. Het volgende haal ik uit uw vraag:

1. Zorgverlener veroorzaakt schade en degene die de zorgverlener inhuurt krijgt daardoor te maken met een eigen risico....

Wat u zou kunnen bedoelen is dat een zorgverlenen schade aan zaken van de zorgontvanger veroorzaakt. De zorgontvanger kan hiervoor verzekerd zijn via de inboedel- of woonhuisverzekering. Omdat er vaak sprake zal zijn van omstoten, laten vallen etc. is de schade alleen verzekerd op de inboedel- of woonhuispolis als deze een zgn. van-buiten-komende-onheilen-dekking heeft. Voor dat soort schade geldt inderdaad een eigen risico. Dit eigen risico ligt grofweg tussen de   € 50,= en € 125,=. Dit eigen risico wordt op de polis geplaatst om te voorkomen dat ook hele kleine schaden, zoals het laten vallen van een kopie van € 3,95 kan worden geclaimd.

Een verzekering is niets meer of minder dan een overeenkomst tussen een verzekerde en een verzekeraar. Binnen zekere grenzen mogen partijen van alles afspreken, dus ook een eigen risico.

Ik gaf de reden van het eigen risico al aan met het voorbeeld van het kopje van € 3,95. Verzekeraars zullen hiervan niet willen afwijken.

Mocht u een ander soort verzekering bedoelen dan zie ik uw reactie graag tegemoet. In het andere geval ga ik ervan uit, dat u met dit antwoord uit de voeten kunt.

 
Reactie vraagsteller:
Wij hebben een contract van een thuiszorginstelling ontvangen van iemand die dit ondertekend heeft om gebruik te maken van thuiszorg. In dit contract staat in artikel 6: dat de thuiszorgorganisatie aansprakelijk is ingeval er sprake is van door de hulp veroorzaakte schade bij de uitvoer van de werkzaamheden en is hiervoor adequaat verzekerd. Er staat verder helemaal nergens een eigen risico vermeld. De hulpverleenster heeft mondeling gezegd dat er een eigen risico is van € 150,--! Ik neem aan dat de thuiszorginstelling altijd aansprakelijk is bij geleden schade...
Groetjes, Carla
PS Fijn om dit zo te kunnen delen
 
Antwoord Beheerder:

Als een medewerker van de de instelling bij cliënten schade veroorzaakt is deze medewerker (indien ZZP'er) en anders de werkgever aansprakelijk. Het is heel goed mogelijk - en zelfs meer dan gebruikelijk - dat de aansprakelijkheidspolis van een bedrijf/instelling een eigen risico kent. Dat zou best € 150,= kunnen zijn. Wederom os dat bedoeld om prutschaden buiten de deur te houden.

Als de vhulpverleenster een ZZP-er is dan kan het best zo zijn dat hij/zij met de zorginstelling een overeenkomst heeft waarin is opgenomen dat de instelling per schadegeval een 'eigen risico' van € 150,= in rekening brengt bij de hulpverlener. De hulpontvanger staat verder buiten deze afspraak en zal ingeval van aansprakelijkheid gewoon 100% schadeloos moeten worden gesteld.

PS. Fijn dat u deze service op prijs stelt. Vergeet u niet uw stem uit te brengen, ongeacht uw waardering!

Beantwoord door:
Gratis Adviseurs
www.gratisadviseurs.nl

Subrubrieken binnen de rubriek Verzekeringen:
Arbeidsongeschiktheidsverzekering
Autoverzekering
Begrafenisverzekering
Bootverzekering
Brommerverzekering
Notebookverzekering
Oldtimerverzekering
Overlijdensrisicoverzekering
Paardenverzekering
Reisverzekering
Risicoverzekering
Schadeverzekeringen
Sociale Verzekeringen
Uitvaartverzekering
Ziektekostenverzekering
Zorgverzekering



Gerelateerde vragen aan eigen risico schade door hulpverlener thuiszorg:

onteigening na 25 jaar
      [Gesteld in Advocaten-Friesland]
2008-10-16 08:57:44
Van wie zijn nu de uitzendrechten van het voetbal?
      [Gesteld in Sportrecht]
2009-12-02 20:49:21
onteigening
      [Gesteld in Recht-Zuid Holland]
2012-02-21 14:22:27
2 keer eigen risico
      [Gesteld in Verzekeringsrecht]
2014-03-22 15:33:26
eigen risico aanpassen ivm veel schades
      [Gesteld in Verzekeringen]
2015-11-11 14:58:10

Gemiddelde score Verzekeringen: 8.9 (40x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

  • Ron Jedema
    9.3
  • Lydia de Hoogh RB
    9.2
  • Anita
    9.0
  • Totalen:

    Vragen:  257258
    Beheerders:  1023

    Gemiddelden:

    Reeds beantwoord:  99 %
    Reactiesnelheid:  168 uur
    Waardering:  7.9
Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+