Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version française: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versión española : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Mens & Maatschappij » Recht » Arbeidsrecht » Arbeidsrecht-Utrecht
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Arbeidsrecht-Utrecht en krijg online een antwoord van de specialist in Arbeidsrecht-Utrecht

Zelf een vraag over Arbeidsrecht-Utrecht? Klik hier.
Meer vragen over Arbeidsrecht-Utrecht.
De huidige beheerder van de rubriek Arbeidsrecht-Utrecht:
Naam: Mr. J.W. Menkveld
Bedrijf: Menkveld advocatuur
Reactiesnelheid: 10 uur
Waardering: 7.9 (van max. 10)
Meer informatie over Mr. J.W. Menkveld vind je op de profielpagina.

Beheerder worden?

RSS over Arbeidsrecht-UtrechtVragen over Arbeidsrecht-Utrecht via RSS. Klik hier.
RSS over Arbeidsrecht-Utrecht op jouw website?Vragen over Arbeidsrecht-Utrecht op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over Arbeidsrecht-UtrechtVragen over Arbeidsrecht-Utrecht via E-mail. Klik hier.

Wat is opdrachtgever i.r.t een concurrentiebeding?

[Gesteld op: 07-02-2008]

Toelichting:
Geachte heer, mevrouw,
De kwestie is als volgt. Ik heb per 1 september bij een nieuwe werkgever (op het gebied van detachering) een halfjaarcontract getekend met een concurrentiebeding. De baan is me tegengevallen en ik wil weg.
Ik heb nu een vacature gezien bij een opdrachtgever van mijn huidige werkgever. Mijn werkgever heeft op haar intranet al haar opdrachtgevers vermeld. Dat zijn er heel veel.
Ik heb zelf niet gewerkt bij deze opdrachtgever maar een collega van mij werkt er wel. (sterker nog, als de vacature is ingevuld, is deze collega waarschijnlijk niet meer nodig).

Het beding is als volgt omschreven:
Concurrentiebeding
Art. 12.
Werknemer verbindt zich gedurende de dienstbetrekking, alsmede gedurende
één jaar na het einde van de dienstbetrekking, anders dan na overeenstemming
met Bedrijf X, tegen vergoeding of om niet, geen opdrachten uit te
voeren en/of in dienst te treden bij concurrerende bedrijven en/of
opdrachtgevers. Dit verbod vervalt wanneer werkgever de dienstbetrekking
onrechtmatig doet eindigen of de dienstbetrekking door werknemer wordt
beëindigd om een dringende reden als bedoeld in de titel Arbeidsovereenkomst
van het Burgerlijk Wetboek. Bij overtreding van dit bedrag verbeurt werknemer
ten gunste van werkgever een direct opeisbare boete van € 4.500 per
gebeurtenis en tevens € 2.200 voor iedere dag dat de overtreding duurt,
onverminderd het recht van werkgever om werknemer volledige
schadevergoeding te vorderen.


Zou het beding in werking kunnen treden als ik solliciteer bij de opdrachtgever?

Wat moet ik zien als opdrachtgever i.r.t. het beding? Een opdrachtgever waar ik zelf gewerkt heb? Of de lijst zoals de werkgever deze kenbaar maakt via intranet? Er staan ook opdrachtgevers tussen waar mijn werkgever al vrij lang geen werk voor heeft verricht.
mvg,
Michel Nieuwpoort
Antwoord:
U bent gebonden aan het concurentiebeding. Dat heeft uw werkgever niet voor niets opgenomen en u kunt niet zomaar in dienst van een opdrachtgever treden. U kunt wel proberen door middel van overleg de andere baan te krijgen. Het zal er dan op neer komen dat uw nieuwe werkgever aan uw huidge werkgever een bedrag betaalt, waarna u naar de nieuwe werkgever mag vertrekken.
Dit is natuurlijk een lastig gebeuren. Als uw werkgever ontdekt dat u weg wil zal hij misschien niet meer zo blij met u zijn. En misschien is de potentiele nieuwe werkgever niet bereid om te betalen aan uw huidige werkgever om u in dienst te nemen. Misshcien is het handigste om bij de nieuwe werkgever te beginnnen en te vragen, onder strikte geheimhouding, of hij bereid is u in dienst te nemen en eventueel daarvoor te betalen.

Groet,
JW Menkveld
www.getalawyer.nl
Beantwoord door:
mr. J.W. Menkveld
profielpagina


Gerelateerde vragen aan Wat is opdrachtgever i.r.t een concurrentiebeding?:

Solliciteren binnen dezelfde branche?
      [Gesteld in Arbeidsrecht advocaat-Gelderland]
2008-01-15 18:46:10
Concurrentiebeding tov eigen bedrijf
      [Gesteld in Arbeidsrecht-Noord Holland]
2008-02-26 08:18:46
Kan ik niet-concurrentiebeding aanvechten?
      [Gesteld in Contractenrecht]
2008-06-05 13:38:03
concurrentiebeding zzp'er
      [Gesteld in Arbeidsrecht advocaat-Gelderland]
2008-03-18 21:58:23
welk contract is rechtsgeldig?
      [Gesteld in Advocaten-Noord Holland]
2009-11-14 17:09:32

Gemiddelde score Arbeidsrecht-Utrecht: 7.8 (881x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+