Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version franšaise: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versiˇn espa˝ola : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Mens & Maatschappij » Recht » Recht-Belgie
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Recht-Belgie en krijg online een antwoord van de specialist in Recht-Belgie

Zelf een vraag over Recht-Belgie? Klik hier.
Meer vragen over Recht-Belgie.
De huidige beheerder van de rubriek Recht-Belgie:
Naam: Klaas Zondervan
Bedrijf: Luminis erfgenamenonderzoek
Reactiesnelheid: 420 uur
Waardering: 9.0 (van max. 10)
Meer informatie over Klaas Zondervan vind je op de profielpagina.

Beheerder worden?

RSS over Recht-BelgieVragen over Recht-Belgie via RSS. Klik hier.
RSS over Recht-Belgie op jouw website?Vragen over Recht-Belgie op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over Recht-BelgieVragen over Recht-Belgie via E-mail. Klik hier.

Ben ik verplicht om voor min moeder te betalen?

[Gesteld op: 05-02-2008]

Toelichting:
Mijn zusters wonen in BelgiŰ en ik in Nederland. Ze hebben mijn zieke moeder in huisgenomen. Moeder is al een paar keer voor lange tijd in het ziekenhuis opgenomen, met als resultaat flinke facturen. Ondanks dat we al jaren geen kontakt met elkaar hebben, ruzie, komen ze nu via een "koerier"om geld vragen. Nu wordt er natuurlijk aan hun portemonnee geknaagd. Ik heb geweigerd. Nu dreigen ze met loonbeslag (ik werk in BelgiŰ) en nog anderen dingen. Ik heb al jaren geleden afstand genomen van mijn familie. (niet schriftelijk natuurlijk). Wat zijn mijn rechten en wat kunnen hun doen? Bij voorbaat dank.
Antwoord:

Beste,

Een eenvoudig antwoord op Jouw vraag geven is moeilijk. Inderdaad is er een wettelijke verplichting i.g.v. artikel 205 B.W. (De kinderen zijn levensonderhoud verschuldigd aan hun ouders die behoeftig zijn. Maar artikel 207 B.W. bepaalt ook dat die verplichtingen wederkerig zijn.

Die wederkerigheid of het gebrek eraan kan je inroepen om de vordering te betwisten.

Het minste dat je zou kunnen doen is een briefje schrijven en uitleggen dat er geen wederkerigheid is geweest, met beschrijving van de problemen.

De flinke facturen moeten overigens toch ook genuanceerd worden. Er is inderdaad enerzijds de maximumfactuur inzake medische kosten en anderzijds zijn er hospitalisatieverzekeringen ed.

Mvg

Beantwoord door:
Gratis Adviseurs
www.gratisadviseurs.nl


Gerelateerde vragen aan Ben ik verplicht om voor min moeder te betalen?:

Borderline moeder en bemiddelingsgesprekken
      [Gesteld in Borderline]
2009-07-20 09:02:35
rechten en verplichtingen bij wwb uitkering
      [Gesteld in Wet Werk en Bijstand]
2009-09-22 13:28:33
Ik ben chronisch ziek en word gedwongen te werken
      [Gesteld in Wet Werk en Bijstand]
2011-06-01 17:50:15
Bedrijf verkopen,maar verhuurder wil niet meewerke
      [Gesteld in Zakelijke Dienstverlening]
2012-03-27 21:45:55
Wat kan ik nog doen?
      [Gesteld in schuldadvies & schuldbegeleiding]
2012-08-16 23:14:05

Gemiddelde score Recht-Belgie: 0.0 (0x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+