Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version franšaise: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versiˇn espa˝ola : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Zakelijk & Financieel » Personeelsmanagement » Arbeidsvoorwaarden
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Arbeidsvoorwaarden en krijg online een antwoord van de specialist in Arbeidsvoorwaarden

Zelf een vraag over Arbeidsvoorwaarden? Klik hier.
Meer vragen over Arbeidsvoorwaarden.

Beheerder worden?

De rubriek Arbeidsvoorwaarden heeft momenteel nog geen beheerder.

Meld je aan als beheerder voor de rubriek Arbeidsvoorwaarden Klik hier.

RSS over ArbeidsvoorwaardenVragen over Arbeidsvoorwaarden via RSS. Klik hier.
RSS over Arbeidsvoorwaarden op jouw website?Vragen over Arbeidsvoorwaarden op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over ArbeidsvoorwaardenVragen over Arbeidsvoorwaarden via E-mail. Klik hier.

krijg ik doorbetaald in de ziektewet?

[Gesteld op: 19-12-2011]

Toelichting:
ik ben werkzaam als schilder.wij krijgen de vakantie en de vrije dagen niet doorbetaald omdat wij vakantiebonnen hebben.nu zit ik in de ziektewet en krijgen deze week vakantie.moet mijn werkgever nu wel doorbetalen nu ik in de ziektewet zit?

groeten sander
Antwoord:

Geachte heer,

Naar aanleiding van uw vraag, betreffende het doorbetalen van het loon tijdens ziekte, bericht ik u het volgende.

De voor u geldende cao heeft regels opgesteld omtrent ziekte, uitbetaling tijdens ziekte en verlofdagen. Normaliter rust er op uw werkgever de verplichting om bij ziekte van een werknemer het salaris door te betalen. Echter, hierop zijn uitzonderingen van toepassing. In uw geval heeft u geen recht op doorbetaling tijdens ziekte daar het hier gaat om verplichte vrij-/snipperdagen. De dagen dat u ziek bent in de periode van verplicht verlof worden aangemerkt als verplichte vrije dagen, dit betekent dat bij ziekte u niet doorbetaald wordt en u bent dus aangewezen op de vakantiebonnen. 

Bovenstaande kunt u terug vinden in het artikel 33 lid B van de CAO Schilders, indien de werknemer op een of meerdere van deze dagen wegens ziekte niet kan werken worden deze dagen toch als verlofdagen aangemerkt. De werknemer heeft dus niet het recht de dagen in dat geval op een later moment op te nemen.

Hopende u hiermee van dienst te zijn geweest, verblijf ik,

Met vriendelijke groet,

E.A. Vonsee

Specialist Arbeidsrecht

Beantwoord door:
Gratis Adviseurs
www.gratisadviseurs.nl


Gerelateerde vragen aan krijg ik doorbetaald in de ziektewet?:

aanvulling op; besteding doorbetaalde pauze
      [Gesteld in Arbeidsomstandigheden]
2008-04-29 11:55:36
heb ik recht op bijstand?
      [Gesteld in Wet Werk en Bijstand]
2008-08-08 22:25:48
16 uren contract. hoeveel wachtdagen in de maand?
      [Gesteld in Arbeidsrecht-Gelderland]
2009-07-01 09:50:32
kan ik ontslag nemen als ik in de ziektewet zit?
      [Gesteld in Personeel & Organisatie-Overijssel]
2009-08-31 21:40:13
Uitkering behouden bij samenwonen?
      [Gesteld in Accountancy]
2009-11-19 01:59:47

Gemiddelde score Arbeidsvoorwaarden: 0.0 (0x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+