Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version franšaise: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versiˇn espa˝ola : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Mens & Maatschappij » Recht » Erfrecht
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Erfrecht en krijg online een antwoord van de specialist in Erfrecht

Zelf een vraag over Erfrecht? Klik hier.
Meer vragen over Erfrecht.
De huidige beheerder van de rubriek Erfrecht:
Naam: Lydia de Hoogh RB
Bedrijf: Administratiekantoor accurate 4 u
Reactiesnelheid: 8 uur
Waardering: 7.9 (van max. 10)
Meer informatie over Lydia de Hoogh RB vind je op de profielpagina.

Beheerder worden?

RSS over ErfrechtVragen over Erfrecht via RSS. Klik hier.
RSS over Erfrecht op jouw website?Vragen over Erfrecht op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over ErfrechtVragen over Erfrecht via E-mail. Klik hier.

erfrecht

[Gesteld op: 12-12-2011]

Toelichting:
Mijn pleegvader (ik draag zijn naam) is een week geleden overleden. Zijn vrouw (mijn echte moeder)is 6 jaar geleden al overleden. Zij hebben samen twee zonen (half broers van mij) waar ik al jaren geen contact mee heb. Ik weet dat er geen testament is, maar wel een groot geldbedrag op de bank van mijn pleegvader. Ik vraag me nu af hoe zoiets afgehandeld wordt en door wie? Krijg ik hier ook bericht van of moet je zelf achter je erfdeel aan? Heb geen idee! Hoor graag van U! Ik dank U hartelijk voor de genomen moeite.
Antwoord:
Een pleegkind is een kind dat in een gezin wordt verzorgd en opgevoed, waar zijn eigen ouders geen deel van uitmaken.
Juridisch gezien is zo'n kind een vreemde. Het is dus geen stiefkind in de zin van art. 4: 27 (dan is een van je ouders deel van het gezin). Gelijkstelling met een eigen kind in de zin van de wettelijke verdeling kan dus niet.

Maar een pleegkind kan wel gewoon (net als ieder ander) tot erfgenaam worden benoemd bij testament en dan heeft het dezelfde rechten als andere erfgenamen (buiten de wettelijke verdeling dan wel).
 
Reactie vraagsteller:
Voor de wet ben ik een eigen kind. Hij heeft mij in de jaren zestig geecht, en heb net zoveel recht als zijn eigen twee zonen.
 
Antwoord Beheerder:
Als U wettelijk kind bent geworden dan kunt U zijn bankrekening per direct laten blokkeren. En dan een notaris inschakelen. En die wijst U op de te volgen procedure.
Beantwoord door:
Gratis Adviseurs
www.gratisadviseurs.nl


Gerelateerde vragen aan erfrecht:

wij hebben geerft in suriname(vakantie park enz)
      [Gesteld in Suriname]
2007-12-16 12:15:10
Verdeling van oude erfrecht of nieuwe
      [Gesteld in Persoonsrecht en familierecht]
2008-02-28 17:31:08
hoelang duurt dit?
      [Gesteld in Erfrecht]
2010-03-31 23:27:04
wijziging erfrecht?
      [Gesteld in Notaris-Friesland]
2010-05-09 19:14:57
Legitieme portie
      [Gesteld in Notaris-Noord Brabant]
2014-02-27 09:34:17

Gemiddelde score Erfrecht: 8.8 (6x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+