Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version franšaise: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versiˇn espa˝ola : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Mens & Maatschappij » Recht » Familierecht
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Familierecht en krijg online een antwoord van de specialist in Familierecht

Zelf een vraag over Familierecht? Klik hier.
Meer vragen over Familierecht.

Beheerder worden?

De rubriek Familierecht heeft momenteel nog geen beheerder.

Meld je aan als beheerder voor de rubriek Familierecht Klik hier.

RSS over FamilierechtVragen over Familierecht via RSS. Klik hier.
RSS over Familierecht op jouw website?Vragen over Familierecht op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over FamilierechtVragen over Familierecht via E-mail. Klik hier.

DNA test afdwingen ?

[Gesteld op: 25-09-2011]

Toelichting:
Hallo ,

Na een kortstondige relatie ben ik bij mijn vriendin weg , ze ging vreemd , en waarschijnlijk onze gehele relatie.

Nu hebben we een kind samen, en twijfel ik of het uberhaupt wel van mij is.
Ik heb het erkend , maar heb geen gezamenlijk gezag (aangezien we ook niet getrouwd waren)

Kan ik hiervoor een DNA test eisen. en mocht het niet mijn kind zijn is de erkenning terug te draaien , en vervalt dan de alimentatie ?
Antwoord:

Vernietiging van de erkenning conform artikel 1:205 van het Burgerlijk Wetboek. Indien een erkenner niet de biologische vader blijkt te zijn kan op verzoek van het kind, de erkenner, de moeder of in bepaalde gevallen het openbaar ministerie aan de rechter de vernietiging van de erkenning worden verzocht. De grond voor de vernietiging van de erkenning is dat de erkenner niet de biologische vader is. Daarnaast geldt nog een aantal voorwaarden waaraan, afhankelijk van het geval, dient te worden voldaan:
- het kind kan vernietiging verzoeken, tenzij de erkenning tijdens zijn meerderjarigheid heeft plaatsgevonden;
- de erkenner kan vernietiging verzoeken, indien hij door bedreiging, dwaling, bedrog of, tijdens zijn minderjarigheid, door misbruik van omstandigheden daartoe is bewogen;
- de moeder kan vernietiging verzoeken, indien zij door bedreiging, dwaling, bedrog, of tijdens haar minderjarigheid, door misbruik van omstandigheden bewogen is toestemming tot de erkenning te geven.


Tevens is het verzoek tot vernietiging van de erkenning aan termijnen verbonden. Deze termijnen verschillen per geval. In geval van bedreiging of misbruik van omstandigheden, dient het verzoek door de erkenner of door de moeder niet later ingediend te worden dan een jaar nadat deze invloed heeft opgehouden te werken. In geval van bedrog of dwaling, binnen een jaar nadat de verzoeker het bedrog of de dwaling heeft ontdekt. Het kind dient het verzoek in beginsel in te dienen binnen drie jaren nadat het bekend is geworden met het feit dat de erkenner vermoedelijk niet zijn biologische vader is. Indien het hiermee echter bekend is geworden tijdens zijn minderjarigheid, dan kan het verzoek nog worden ingediend tot uiterlijk drie jaren nadat het meerderjarig is geworden. Ingeval van tussentijds overlijden van de erkenner, de moeder of het kind geldt echter een afwijkende termijn in aanvang en duur. Is er sprake van vorengenoemde grond en voldaan aan de overige voorwaarden dan kan, binnen de van toepassing zijnde termijn, via een advocaat de rechter worden verzocht om vernietiging van de erkenning. Indien de rechter het verzoek tot vernietiging van de erkenning toewijst, heeft de vernietiging terugwerkende kracht. Het gevolg hiervan is dat, achteraf bezien, de erkenner nimmer de vader van het kind is geweest,

Beantwoord door:
Gratis Adviseurs
www.gratisadviseurs.nl

Subrubrieken binnen de rubriek Familierecht:
AlimentatierechtJeugdrecht


Gerelateerde vragen aan DNA test afdwingen ?:

Ik wil een dna test afdwingen
      [Gesteld in Advocaten]
2007-05-06 22:59:25
Kan ik co-ouderschap afdwingen?
      [Gesteld in Familierecht]
2007-06-09 23:44:49
Kan ik erkenning en dna test afdwingen via rechter
      [Gesteld in Familierecht]
2007-10-18 14:57:10
alimentatie via kinderrekening afdwingen?
      [Gesteld in Advocaten-Noord Holland]
2011-03-22 20:31:35
verplichte mediation door Rechtbank?
      [Gesteld in Verzekeringen]
2012-06-29 07:54:07

Gemiddelde score Familierecht: 0.0 (0x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+