Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version franšaise: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versiˇn espa˝ola : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Zakelijk & Financieel » Personeelsmanagement » Arbeidsvoorwaarden
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Arbeidsvoorwaarden en krijg online een antwoord van de specialist in Arbeidsvoorwaarden

Zelf een vraag over Arbeidsvoorwaarden? Klik hier.
Meer vragen over Arbeidsvoorwaarden.

Beheerder worden?

De rubriek Arbeidsvoorwaarden heeft momenteel nog geen beheerder.

Meld je aan als beheerder voor de rubriek Arbeidsvoorwaarden Klik hier.

RSS over ArbeidsvoorwaardenVragen over Arbeidsvoorwaarden via RSS. Klik hier.
RSS over Arbeidsvoorwaarden op jouw website?Vragen over Arbeidsvoorwaarden op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over ArbeidsvoorwaardenVragen over Arbeidsvoorwaarden via E-mail. Klik hier.

terugzetting functie en salaris

[Gesteld op: 21-09-2011]

Toelichting:
Mijn shiftleader heef, iom mijzelf, mij tijdelijk ontheven van mijn taken en daardoor tijdelijk andere taken hebben, zodat ik kan nadenken wat ik zou willen gaan doen. Alleen heeft mijn werkgever het woord "afbouwregeling" laten vallen. Hierdoor ben ik geschrokken en ben ik bang dat hij op een slinkse manier mij (vrijwillig) een functie lager wil zetten en dus ook met het salaris. Ik snap dat als ik het wel vrijwillig doe, dat het dan wel kan, maar mag mijn werkgever mij terugzetten in functie in salaris als ik niet akkoord ga met een terugzetting in functie (wat ik dus niet vrijwillig ga doen)?
Antwoord:

Geachte heer/mevrouw,

Het uit functie ontheven van een medewerker gebeurt doorgaans bij desfunctioneren van deze medewerker. Desfunctioneren kan verschillende oorzaken hebben. De werkgever is verplicht de medewerker een verbeteringstraject aan te bieden, waarin de voortgang en inzet van de werknemer worden gemeten. Na afloop van het traject wordt bekeken of de werknemer weer naar behoren functioneert om zijn oorspronkelijke functie uit te voeren. Heeft uw werkgever in de arbeidsovereenkomst een een eenzijdig wijzigingsbeding opgenomen? Met andere woorden, staat er in uw arbeidsovereenkomst een regeling vermeld welke de werkgever het recht geeft om eenzijdig de arbeidsvoorwaarden  te veranderen. Is dit niet het geval dan brengt dit ingevolge artikel 7:613 BW mee dat werkgever de arbeidsovereenkomst in beginsel niet eenzijdig kan wijzigen en dat daar de instemming van werknemer voor nodig is.

Uw werkgever mag u dus niet zomaar terugzetten in functie zonder uw toestemming. Tevens zal uw werkgever een zwaarwegend belang moeten hebben om tot deze actie over te gaan.

Hopende hiermee uw vraag voldoende te hebben beantwoord, verblijf ik,

Met vriendelijke groet,

E.A. Vonsee

 

Beantwoord door:
Gratis Adviseurs
www.gratisadviseurs.nl


Gerelateerde vragen aan terugzetting functie en salaris:

Mag dit?
      [Gesteld in Personeel & Organisatie-Overijssel]
2009-05-16 21:18:31
Is deze functie een verworven recht?
      [Gesteld in Arbeidsrecht-Friesland]
2010-04-15 15:13:47
moet ik een lagere functie accepteren?
      [Gesteld in Arbeidsrecht-Limburg]
2011-01-23 12:29:41
nieuwe functies en salarisindelingen toegestaan?
      [Gesteld in Personeel & Organisatie-Utrecht]
2012-05-02 21:27:01
Wat is mijn rechtspositie?
      [Gesteld in Advocaten-Noord Brabant]
2014-12-31 11:58:11

Gemiddelde score Arbeidsvoorwaarden: 0.0 (0x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+