Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version franšaise: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versiˇn espa˝ola : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Zakelijk & Financieel » Vastgoed
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Vastgoed en krijg online een antwoord van de specialist in Vastgoed

Zelf een vraag over Vastgoed? Klik hier.
Meer vragen over Vastgoed.
De huidige beheerder van de rubriek Vastgoed:
Naam: Hans Goosen (MA/COM Nederland)
Bedrijf: Ma/com stad en regio makelaars
Reactiesnelheid: 18 uur
Waardering: 8.5 (van max. 10)
Meer informatie over Hans Goosen (MA/COM Nederland) vind je op de profielpagina.

Beheerder worden?

RSS over VastgoedVragen over Vastgoed via RSS. Klik hier.
RSS over Vastgoed op jouw website?Vragen over Vastgoed op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over VastgoedVragen over Vastgoed via E-mail. Klik hier.

bij verhuur eigen woning altijdje Vve informeren?

[Gesteld op: 21-01-2008]

Toelichting:
Wat voor rechten heeft de Vve als je tijdelijk je huis verhuurt. Wat zjin de consequenties als je het toch doet, zonder toestemming VvE.
Antwoord:
Beste vragensteller. Er zijn natuurlijk een aantal zaken die eerst moeten worden onderzocht, hieronder treft u een aantal zaken die voor u zijn uitgewerkt in deze kweste. Probeer er die zaken uit te halen die voor u van toepassing zijn:

Is de verhuurder bevoegd tot verhuur in relatie tot de VVE?

Voorop staat het bepaalde in artikel 5:112 lid 1 BW. Een appartementseigenaar is bevoegd zijn appartement aan een ander in gebruik te geven. Of dit nu een huur- of gebruiksovereenkomst is maakt daarvoor niet uit. De Vereniging van Eigenaren (VVE) kan het enkele verhuren niet verbieden.

Wat zegt het Huishoudelijk Reglement van de VVE?

De VVE kan wel beperkingen stellen aan het verhuren van het aan de appartementsgerechtigde toebehorende appartement. In het huishoudelijk reglement van de VVE kunnen bepaalde voorwaarden worden gesteld aan aspirant-huurders. De huurovereenkomst kan dan alleen tot stand komen als de VVE daarvoor toestemming geeft. Mocht de VVE toestemming weigeren, dan kan de appartementseigenaar die zijn appartement wil verhuren aan de kantonrechter vervangende machtiging vragen. Alleen als de VVE zeer gewichtige redenen heeft, dan zal de kantonrechter de machtiging weigeren.

Indien er sprake is van een Modelreglement 1992 geldt:

In het meest gehanteerde huishoudelijk reglement, het modelreglement 1992, is alleen de beperking opgenomen dat de huurder een verklaring moet ondertekenen, waarin hij zich bereid verklaart zich aan de bepalingen van het huishoudelijk reglement van de VVE te zullen houden. Zou de huurder deze verklaring niet tekenen, dan kan de VVE hiervoor in het uiterste geval de ontruiming van het appartement vorderen.

Wat als de huurder akkoord weigert van de verklaring huishoudelijk reglement?

Als de huurder weigert een verklaring te tekenen dat hij zich akkoord verklaart met het huishoudelijk reglement, dan kan de VVE - bij meerderheidsbesluit - vorderen dat de huurder de woning ontruimt. Dit kan voor de verhuurder een probleem opleveren. Immers, de huurder heeft ten opzichte van de verhuurder recht op huurbescherming, maar niet ten opzichte van de VVE als hij zich niet houdt aan de bepalingen van het reglement.
Beantwoord door:
Hans Goosen (MA/COM Nederland)
profielpagina

Subrubrieken binnen de rubriek Vastgoed:
Bedrijfsruimte
Beheer
Bouwkunde
Geluidsoverlast
Hypotheken
Kadaster
Makelaars
NotariŰle Verkopingen
Ontwikkeling
Software
Taxatie
Vastgoedrecht
Vastgoedverhuur



Gerelateerde vragen aan bij verhuur eigen woning altijdje Vve informeren?:

Verjaring 20 of 30 jaar ????
      [Gesteld in Tuin]
2008-12-01 20:19:05
Hoe zit het fiscus omtrent de verhuur van huis
      [Gesteld in Vastgoed]
2009-01-16 18:37:03
Vraag over huurtoeslag en eigen woning
      [Gesteld in Belastingen-Zeeland]
2011-02-23 16:55:53
expartner met nwe vriendin in mijn koophuis wonen?
      [Gesteld in Familierecht]
2011-10-18 14:19:06
Bedrijf verkopen,maar verhuurder wil niet meewerke
      [Gesteld in Zakelijke Dienstverlening]
2012-03-27 21:45:55

Gemiddelde score Vastgoed: 8.5 (547x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+