Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version franšaise: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versiˇn espa˝ola : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Zakelijk & Financieel » Advocaten » Contractenrecht
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Contractenrecht en krijg online een antwoord van de specialist in Contractenrecht

Zelf een vraag over Contractenrecht? Klik hier.
Meer vragen over Contractenrecht.
De huidige beheerder van de rubriek Contractenrecht:
Naam: UwJurist.nl mr. Monique Doomernik
Bedrijf: Uwjurist.nl
Reactiesnelheid: 5 uur
Waardering: 8.1 (van max. 10)
Meer informatie over UwJurist.nl mr. Monique Doomernik vind je op de profielpagina.

Beheerder worden?

RSS over ContractenrechtVragen over Contractenrecht via RSS. Klik hier.
RSS over Contractenrecht op jouw website?Vragen over Contractenrecht op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over ContractenrechtVragen over Contractenrecht via E-mail. Klik hier.

Handelscontract van bepaalde duur?

[Gesteld op: 14-01-2008]

Toelichting:
Ik heb een handelszaak, waarvan het huurcontract afloopt op 1 april 2009. Ik heb een verlenging aangevraagd, maar deze is geweigerd, omdat er al drie maal een vernieuwing van 9 jaar is geweest. De eigenaar gaat het pand over enkele jaren afbreken en er appartementen opzetten. Hij wil ons echter geen contract voor een paar jaar meer geven, omdat dat volgens hem alleen voor 9 jaar kan, en zoveel wil hij niet geven. Volgens zijn advocaat is het niet mogelijk om een onderling contract op te maken voor bv. twee jaar, omdat wij daarmee naar de rechtbank zouden kunnen gaan, die dan altijd zou beslissen dat het negen jaar wordt. Is dat zo, kunnen wij geen geldig handelscontract aangaan van enkele jaren als wij daarin onderling toestemmen?
Antwoord:
Geachte heer, mevrouw,
Artikel 7:300 BW bepaalt het volgende:
Indien de oorspronkelijk duur van de overeenkomst krachtens artikel 292 lid 2 is verlengd en de verlengde overeenkomst niet tegen het einde van de in dat lid bedoelde tweede termijn is opgezegd, wordt de overeenkomst voortgezet voor onbepaalde tijd, tenzij uit de overeenkomst een bepaalde tijd voortvloeit of partijen een bepaalde tijd overeenkomen.
Bij ons weten kan het dus wel.
Indien u wenst kunt u advies krijgen van een gespecialiseerd huurrechtjurist.
Met vriendelijke groet,
UwJurist.nl
mr. Monique Doomernik
Beantwoord door:
UwJurist.nl mr. Monique Doomernik
profielpagina


Gerelateerde vragen aan Handelscontract van bepaalde duur?:

Mag de knvb een belgisch stadionverbod overnemen?
      [Gesteld in Sportrecht]
2014-01-23 02:59:16
Is een supermarkt product duurzaam?
      [Gesteld in Consumenteninformatie]
2009-04-29 14:50:07
Mag een foto ongevraagd gepubliceerd worden?
      [Gesteld in Televisie]
2010-03-10 16:44:04
wanneer loon na ontslag?
      [Gesteld in Advocaten-Friesland]
2008-07-18 11:00:06
Kan ik een contract voor onbepaalde tijd claimen
      [Gesteld in Arbeidsrecht-Friesland]
2011-10-24 18:40:51

Gemiddelde score Contractenrecht: 8.4 (503x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+