Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version franšaise: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versiˇn espa˝ola : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Zakelijk & Financieel » Zakelijke Dienstverlening » Kinderopvang » Gastouderopvang
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Gastouderopvang en krijg online een antwoord van de specialist in Gastouderopvang

Zelf een vraag over Gastouderopvang? Klik hier.
Meer vragen over Gastouderopvang.

Beheerder worden?

De rubriek Gastouderopvang heeft momenteel nog geen beheerder.

Meld je aan als beheerder voor de rubriek Gastouderopvang Klik hier.

RSS over GastouderopvangVragen over Gastouderopvang via RSS. Klik hier.
RSS over Gastouderopvang op jouw website?Vragen over Gastouderopvang op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over GastouderopvangVragen over Gastouderopvang via E-mail. Klik hier.

kan ik mijn kinderopvang doorzetten

[Gesteld op: 01-03-2011]

Toelichting:
Mijn vriend en ik hebben een nieuwbouwhuis gekocht waar we over 1,5 jaar inkunnen. Nu woon ik nog thuis en ben ik werkzaam als gastouder in mijn ouderlijk huis. Als ik ga verhuizen zou ik graag de gastouderopvang door willen zetten bij mijn ouders thuis. Nu weet ik dat er een regel is waarin staat dan je alleen bij je eigen of bij een van de ouders op kan passen, maar wat als ik ingeschreven blijf staan bij mijn ouders? is dit mogelijk? voor de kinderen veranderd er helemaal niets, en alles is hier goedgekeurd door de GGD.
Antwoord:

Beste .....,

De opvang kan plaatsvinden op jouw officiële woonadres en/of op het adres van één of meer van de vraagouders. Het toetsingskader van 18 februari 2010 is deels achterhaald, omdat de overheid in september 2010 heeft bepaald, dat gastouders op meerdere locaties mogen werken en niet aan slechts één locatie zijn gebonden.

Als je op het adres van je ouders ingeschreven blijft, voldoe je aan de wettelijke eisen als je daar kinderen wilt blijven opvangen. Waarschijnlijk zul je feitelijk bij je vriend gaan wonen. Hoe de GGD daar dan mee omgaat is een vraagteken. Het Toetsingskader gastouderopvang 18 feb 2010 incl toelichting geeft in artikel 1.1.4 het volgende aan:

4 De opvang vindt plaats op het woonadres van de gastouder of van één van de vraagouders.
Toelichting: in de definitie van gastouderopvang is als opvanglocatie opgenomen het woonadres van de gastouder of het woonadres van één van de ouders waar de gastouderopvang plaatsvindt. In het geval dat de gastouder opvang aanbiedt op het adres van een vraagouder en deze opvang voldoet aan alle eisen die gelden voor gastouderopvang, dan mag ook opvang aangeboden worden aan kinderen van andere vraagouders.

Mogelijke bron(nen): landelijk register kinderopvang, aanvraagformulier registratie gastouderopvang.
mee omgaat

Als je hieraan voldoet en in het bevolkingsregister op het adres van je ouders woont, kan de GGD hier volgens mij geen bezwaar tegen hebben.

Als je bij je ouders zorgt voor een jonger broertje of zusje, dan kun je zelfs verhuizen naar het adres van je vriend en bij je ouders gastouder blijven.

Met vriendelijke groet,

Kerst Sandburg

 
Reactie vraagsteller:
Heel erg bedankt voor de snelle reaktie,
Heel duidelijk ook.

Toch nog een vraag:
Ik heb gelezen dat het niet mogelijk is om op 2 adressen ingeschreven te staan in het bevolkings register, dit klopt neem ik aan?
Kan ik dan wel op het huis van mijn ouders blijven staan terwijl ik samen met mijn vriend een huis heb gekocht, die deels op mijn naam staat?
Is dit op 1 of andere manier niet tegen de regels? ik wil namelijk graag alles via de officele regels doen.
 
Antwoord Beheerder:

Ik weet niet of je op 2 adressen ingeschreven kunt staan. Dit kun je het beste bij de gemeente of stadsdeel navragen.
Je kunt natuurlijk een huis kopen en er niet officieel in wonen. Deze constructie kan wel opgetrokken wenkbrauwen opleveren, maar of het wel of niet kan, kun je bij het loket navragen.

Met vriendelijke groet en veel succes,


Kerst Sandburg

Beantwoord door:
Gratis Adviseurs
www.gratisadviseurs.nl


Gerelateerde vragen aan kan ik mijn kinderopvang doorzetten:

ziektewet en kinderopvang
      [Gesteld in Belastingen]
2009-09-07 22:11:05
heb ik recht op kinderopvangtoeslag?
      [Gesteld in Belastingen]
2010-08-24 11:01:04
geen kinderopvangtoeslag door vrijwilligerswerk
      [Gesteld in Belastingen-Zeeland]
2012-01-20 15:38:02
Belastingdienst houdt kinderopvangtoeslag in.
      [Gesteld in schulden & inkomen]
2012-04-03 21:11:56
Eigen bijdrage kinderopvang
      [Gesteld in Kinderopvang]
2013-06-27 00:13:45

Gemiddelde score Gastouderopvang: 0.0 (0x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+