Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version franšaise: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versiˇn espa˝ola : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Mens & Maatschappij » Recht » Notaris » Notaris-Utrecht
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Notaris-Utrecht en krijg online een antwoord van de specialist in Notaris-Utrecht

Zelf een vraag over Notaris-Utrecht? Klik hier.
Meer vragen over Notaris-Utrecht.

Beheerder worden?

De rubriek Notaris-Utrecht heeft momenteel nog geen beheerder.

Meld je aan als beheerder voor de rubriek Notaris-Utrecht Klik hier.

RSS over Notaris-UtrechtVragen over Notaris-Utrecht via RSS. Klik hier.
RSS over Notaris-Utrecht op jouw website?Vragen over Notaris-Utrecht op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over Notaris-UtrechtVragen over Notaris-Utrecht via E-mail. Klik hier.

Verkoop verpachte grond en waardebepaling

[Gesteld op: 15-02-2011]

Toelichting:
Beste lezer,

Mijn ouders [85 en 89 jr] bezitten een stukje weiland dat altijd is verpacht [vee / hooi].
Mijn vader wil af van de administratieve rompslomp en wil verkopen.
Om emotionele reden [al generaties lang in familiebezit] wil ik het wel kopen.
Het is getaxeerd in verpachte staat en onverpachte staat [ruim dubbele]
Er is al uitgezocht dat pachter bij verkoop aan mij geen eerste recht van koop heeft.
De pachter blijft, dus bij verkoop wordt waarde in verpachte staat gehanteerd.
In verpachte waarde heeft mijn vader het ook uit een erfenis verkregen en later het deel van de erven van zijn zus over-gekocht voor de getaxeerde waarde in verpachte staat
Mijn [enige] zus wil nu een clausule dat wanneer ik in de toekomst wil of gedwongen moet verkopen, ik eerst moet zorgen dat de grond pachtvrij wordt, [dus pachtcontract beŰindigen- op welke termijn kan dat?-] zodat het voor de vrije waarde aan een derde kan worden verkocht.
De winst wordt dan gedeeld

Ten tweede: Mijn zus wil dat na verkoop van de grond nu aan mij, in een toekomstige erfenis, alsnog de vrije [in onverpachte staat] waarde van het land wordt meegenomen bij de financiŰle afhandeling van de erfenis.
M.a.w. dat zij alsnog de helft van het verschil in waarde tussen verpachte waarde en vrije waarde moet krijgen.
Wat zijn hiervoor de regels
Met dank voor uw antwoord
Antwoord:

Bij langdurige pacht kan de verpachter de overeenkomst opzeggen, uiterlijk 1 jaar voor de einddatum. Als de pachter niet instemt, kan de verpachter bij de pachtrechter ontruiming vorderen. In die procedure speelt de leeftijd van de pachter geen rol meer, wel het perspectief van het bedrijf. In beginsel heeft de pachter recht op verlenging. Artikel 7:370 van het Burgerlijk Wetboek geeft slechts een aantal redenen om de vordering tot beëindiging toe te wijzen, zie hieronder.

Artikel 370

  • 1.De rechter kan de vordering slechts toewijzen op de grond dat:

    • a. de bedrijfsvoering door de pachter niet is geweest zoals een goed pachter betaamt of de pachter anderszins ernstig is tekortgeschoten in de nakoming van zijn verplichtingen;

    • b. de verpachter aannemelijk maakt dat hij, zijn echtgenoot, zijn geregistreerde partner, een bloed- of aanverwant in de eerste graad of een pleegkind het verpachte duurzaam in gebruik wil nemen en hij het verpachte daartoe dringend nodig heeft;

    • c. een redelijke afweging van de belangen van de verpachter bij beëindiging van de overeenkomst tegen die van de pachter bij verlenging van de overeenkomst in het voordeel van de verpachter uitvalt;

    • d. de pachter niet toestemt in een redelijk aanbod tot het aangaan van een nieuwe pachtovereenkomst, voor zover dit aanbod niet een wijziging van de pachtprijs inhoudt;

    • e. aan de gronden voor algehele ontbinding van de pachtovereenkomst krachtens artikel 377 is voldaan.

  • 2.Onder duurzaam gebruik in de zin van lid 1 onder b wordt niet begrepen vervreemding van het verpachte.

 Artikel 377 heeft te maken met bestemmingswijziging in het algemeen belang.

Over de wensen van uw zuster zijn geen regels. Of het redelijk moet worden geacht, ook gezien het hiervoor vermelde is een tweede. Ik zou eens met zijn allen gaan praten met een deskundig notaris ter zake. 

 

 

Beantwoord door:
Gratis Adviseurs
www.gratisadviseurs.nl


Gerelateerde vragen aan Verkoop verpachte grond en waardebepaling:

geldt het recht van voorkoop bij bouwgrond
      [Gesteld in Notaris-Belgie]
2008-09-29 18:37:27
Status topsportrt
      [Gesteld in Sportrecht]
2010-04-26 15:37:55
Ondernemen en vastgoed in Suriname...
      [Gesteld in Suriname]
2010-08-31 00:33:43
kan vader perceel of een deel verkopen of schenke
      [Gesteld in Erfrecht]
2011-08-02 22:07:11
Bedrijf verkopen,maar verhuurder wil niet meewerke
      [Gesteld in Zakelijke Dienstverlening]
2012-03-27 21:45:55

Gemiddelde score Notaris-Utrecht: 0.0 (0x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+