Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version franšaise: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versiˇn espa˝ola : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Mens & Maatschappij » Recht » Recht-Drenthe
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Recht-Drenthe en krijg online een antwoord van de specialist in Recht-Drenthe

Zelf een vraag over Recht-Drenthe? Klik hier.
Meer vragen over Recht-Drenthe.
De huidige beheerder van de rubriek Recht-Drenthe:
Naam: Herman Albersen
Bedrijf: De rechtspratkijk nederland
Reactiesnelheid: 83 uur
Waardering: 8.4 (van max. 10)
Meer informatie over Herman Albersen vind je op de profielpagina.

Beheerder worden?

RSS over Recht-DrentheVragen over Recht-Drenthe via RSS. Klik hier.
RSS over Recht-Drenthe op jouw website?Vragen over Recht-Drenthe op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over Recht-DrentheVragen over Recht-Drenthe via E-mail. Klik hier.

Is er na 4 jaar nog sprake van eenverborgen gebrek

[Gesteld op: 01-02-2011]

Toelichting:
Wij hebben in 2007 een woning gekocht waar nog veel aan moest gebueren. Wij kwamen er onlangs achter dat er een septic tank in de tuin ligt. Dit kwam doordat de boel verstopt zat. In de koopovereenkomst stond niet vermeld dat er een septic tank was. Kan ik mij beropen op art 7.17 BW omdat dit niet vermeld was in verkoopbrochure en koopovk
Antwoord:
Als er niks over een septic tank vermeld was, dan beantwoord de woning inderdaad niet aan koopovereenkomst. Volgens lid 5 van art. 7:17 BW staat echter dat u geen beroep kan doen op dit artikel, indien u op de hoogte was of op de hoogte behoorde te zijn van de aanwezigheid van de tank.

De mededelingsplicht van de verkoper staat dus tegenover uw onderzoeksplicht. U moet zich dus afvragen of de verkoper wel op de hoogte was of op de hoogte kon zijn van de aanwezigheid van de tank. Als de verkoper niks van de tank afwist kon deze ook geen mededeling aan u doen. Ook moet u zich afvragen of u, als koper zijnde, wel voldoende onderzoek heeft gepleegd naar de staat van de woning. U heeft aangegeven dat er veel aan de woning moest gebeuren. Dat verzwaart uw onderzoeksplicht.

Bovendien geldt er een zogenaamde waarschuwingsplicht in het koopovereenkomstenrecht. Volgens art. 7:23 BW moet binnen bekwame tijd worden geklaagd na ontdekking van het gebrek. Als u voordat u de woning heeft gekocht de gelegenheid heeft gekregen de woning te onderzoeken en u had de aanwezigheid van de tank behoren te ontdekken, dan is de klachttermijn op die datum ingegaan. De klachttermijn geldt slechts twee maanden (alhoewel de wet over consumentenkoop spreekt, geldt deze termijn ook voor niet-consumentenkoop, zoals de koop van een woning). Nu de woning al vier jaar geleden is gekocht en nu pas klaagt over een onjuistheid, werkt dat zeer in uw nadeel.

Ik adviseer u een brief te sturen aan de verkoper omtrent de septic tank. U kunt stellen dat de woning niet beantwoord aan de overeenkomst o.g.v. art. 7:17 BW. In deze brief moet u ook aantonen dat u voldoende onderzoek heeft verricht en dat de koper de mededelingsplicht heeft geschonden. De kans bestaat echter dat bovengenoemde als verweer wordt teruggestuurd. U kunt dan eventueel een advocaat in de arm nemen. De kans dat een beroep o.g.v. art. 7:17 BW zal slagen is echter zeer klein.
Beantwoord door:
Gratis Adviseurs
www.gratisadviseurs.nl


Gerelateerde vragen aan Is er na 4 jaar nog sprake van eenverborgen gebrek:

Is gehorigheid een verborgen gebrek aan een huis.
      [Gesteld in Recht]
2007-02-05 22:54:37
zelfde vraag vanuit de penningmeester gesteld.
      [Gesteld in Recht-Gelderland]
2008-07-17 11:48:38
aansprakelijk gebreken woning als verkoper
      [Gesteld in Recht-Zuid Holland]
2011-08-15 10:26:48
Is er aansprakelijkheid? Wat met brief advocaat?
      [Gesteld in Advocaten-Gelderland]
2012-02-17 09:41:59
Bedrijf verkopen,maar verhuurder wil niet meewerke
      [Gesteld in Zakelijke Dienstverlening]
2012-03-27 21:45:55

Gemiddelde score Recht-Drenthe: 0.0 (0x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

  • Ron Jedema
    9.3
  • Ad Appel
    9.0
  • Anita
    9.0
  • Totalen:

    Vragen:  258136
    Beheerders:  1029

    Gemiddelden:

    Reeds beantwoord:  99 %
    Reactiesnelheid:  172 uur
    Waardering:  7.9
Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+