Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version franšaise: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versiˇn espa˝ola : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Zakelijk & Financieel » Advocaten » Arbeidsrecht Advocaat » Arbeidsrecht Advocaat-Utrecht
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Arbeidsrecht advocaat-Utrecht en krijg online een antwoord van de specialist in Arbeidsrecht advocaat-Utrecht

Zelf een vraag over Arbeidsrecht advocaat-Utrecht? Klik hier.
Meer vragen over Arbeidsrecht advocaat-Utrecht.
De huidige beheerder van de rubriek Arbeidsrecht advocaat-Utrecht:
Naam: Mr. J.W. Menkveld
Bedrijf: Menkveld advocatuur
Reactiesnelheid: 10 uur
Waardering: 7.9 (van max. 10)
Meer informatie over Mr. J.W. Menkveld vind je op de profielpagina.

Beheerder worden?

RSS over Arbeidsrecht advocaat-UtrechtVragen over Arbeidsrecht advocaat-Utrecht via RSS. Klik hier.
RSS over Arbeidsrecht advocaat-Utrecht op jouw website?Vragen over Arbeidsrecht advocaat-Utrecht op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over Arbeidsrecht advocaat-UtrechtVragen over Arbeidsrecht advocaat-Utrecht via E-mail. Klik hier.

recht op eindejaarsuitkering?

[Gesteld op: 10-01-2011]

Toelichting:
Dag,

Ik werk als pedagogisch hulpverlener in een kleine zorginstelling. Deze zorginstelling valt onder CAO gehandicaptenzorg. Volgens het artikel 4:6 van de CAO heb ik recht op een eindejaarsuitkering:

Artikel 4:6 Eindejaarsuitkering (premie behoud)
Werknemers die op 31 december van een kalenderjaar in dienst zijn bij de werkgever ontvangen van deze
werkgever over dat kalenderjaar een premiebehoud in de vorm van een eindejaarsuitkering. De hoogte van deze eindejaarsuitkering bedraagt 5,15% van het feitelijk verdiende salaris bij de werkgever in de periode van 1 januari tot en met 31 december van het betreffende kalenderjaar. Het feitelijk verdiende salaris bij de werkgever is het salaris zoals bedoeld in artikel 1:1 sub d.
Per december 2010 is de hoogte van de eindejaarsuitkering 5,75% van het feitelijk verdiende salaris bij de werkgever in de periode van 1 januari tot en met 31 december van het betreffende kalenderjaar.

In het contract tussen mij en mijn werkgever staat dat de richtlijnen van de CAO Gehandicaptenzorg worden aangehouden. Valt deze regeling van de eindejaarsuitkering ook onder de richtlijn van de CAO of heeft mijn werkgever de vrijheid zich hier niet aan te houden. Als argument om de eindejaarsuitkering niet uit te keren zegt mijn werkgever dat hij een kleine zorginstelling is en daardoor niet verplicht is.

Graag hoor ik van u wat mijn rechten zijn.

Met vriendelijke groet,
Antwoord:
Als de CAO van toepassing is moet uw werkgever de CAO gewoon toepassen en de eindejaarsuitkering betalen!

JW Menkveld     www.getalawyer.nl
Beantwoord door:
mr. J.W. Menkveld
profielpagina


Gerelateerde vragen aan recht op eindejaarsuitkering?:

Leeftijd dat kind zelf mag bepalen waar hij woont
      [Gesteld in Kinderbescherming]
2009-02-14 12:35:16
Van wie zijn nu de uitzendrechten van het voetbal?
      [Gesteld in Sportrecht]
2009-12-02 20:49:21
Mag een foto ongevraagd gepubliceerd worden?
      [Gesteld in Televisie]
2010-03-10 16:44:04
portretrecht ja of nee?
      [Gesteld in Televisie]
2010-03-19 16:48:08
Woonland Belgie ww uitkering Nederland.
      [Gesteld in Europees recht]
2011-01-27 12:25:31

Gemiddelde score Arbeidsrecht advocaat-Utrecht: 7.7 (160x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+