Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version française: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versión española : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Mens & Maatschappij » Recht » Arbeidsrecht » Arbeidsrecht Utrecht
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Arbeidsrecht Utrecht en krijg online een antwoord van de specialist in Arbeidsrecht Utrecht

Zelf een vraag over Arbeidsrecht Utrecht? Klik hier.
Meer vragen over Arbeidsrecht Utrecht.
De huidige beheerder van de rubriek Arbeidsrecht Utrecht:
Naam: Mr. J.W. Menkveld
Bedrijf: Menkveld advocatuur
Reactiesnelheid: 10 uur
Waardering: 7.9 (van max. 10)
Meer informatie over Mr. J.W. Menkveld vind je op de profielpagina.

Beheerder worden?

RSS over Arbeidsrecht UtrechtVragen over Arbeidsrecht Utrecht via RSS. Klik hier.
RSS over Arbeidsrecht Utrecht op jouw website?Vragen over Arbeidsrecht Utrecht op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over Arbeidsrecht UtrechtVragen over Arbeidsrecht Utrecht via E-mail. Klik hier.

uitbetaling van eenmalige vakvolwassenentoeslag

[Gesteld op: 17-12-2010]

Toelichting:
Ik heb een geschil met mijn werkgever over uitbetaling van eenmalige uitkering volgens CAO 2008/2009.

Ik ben werkzaam bij een technisch installatie bedrijf welke de CAO Metaal en techniek hanteert.

In de cao 2008/2009 staat ( zie aangegeven artikelen in CAO)

41.
TOEPASSING SALARISVERHOGING
Artikel 41

EENMALIGE UITKERING
Artikel 41a

Stel ik (37 jaar en vanaf 1993 werkzaam bij het bedrijf) heb op 1 januari 2008 een bruto loon van €2800,00, dat dan volgens de CAO in april verhoogd wordt met 3,5% (=€ 2898).
Is mijn werkgever dan verplicht om in April 2008 ook nog eens de eenmalige uitkering zoals gesteld in artikel 41a:lid 1 uit te keren.(€ 200)
Is mijn werkgever dan verplicht om ook in december 2008 ook nog eens de eenmalige uitkering zoals gesteld in artikel 41a:lid 2 uit te keren .(€ 200)
Volgens de CAO is er weer een salarisverhoging van 3% (=~€ 2985) in de maand februari.
Is mijn werkgever dar wederom verplicht om de eenmalige uitkering van November 2009 zoals gesteld in artikel 41a:lid 3 uit te keren.(€ 400)

Vraag
Ik heb deze uitkeringen niet ontvangen .
Mijn werkgever is van mening dat als je salarisverhoging hebt gehad je geen recht hebt op deze eenmalige uitkering, klopt dit?
Geld dit voor alle salarisgroepen?

Vraag over COA 2009-2011

Tevens heb ik een vraag, dat als er in Maart 2010 een salaris verhoging is geweest is mijn werkgever dan ook verplicht om de CRISISBESTRIJDINGSDAGEN zoals gesteld in artikel 18c en 41a uit te keren in 3,5 vrije dagen of eenmalige uitkering 1,5% van het jaarsalaris.

Mijn werkgever is wederom van mening dat als je salarisverhoging hebt gehad je geen recht hebt op deze eenmalige uitkering.
Antwoord:
Uw werkgever moet de CAO naleven. Als inde CAO staat dat u een eenmalige uitkering krijgt, moet die uitbetaald worden. Als er geen koppeling bestaat tussen salarisverhoging en de eenmalige uitkering moet de eenmalige uitkering gewoon betaald worden. Neem contact op met een vakbond die partij is bij de CAO. Die vakbond heeft er belang bij dat de CAO correct wordt uitgevoerd ook ten opzichte van niet leden.

JW Menkveld     www.getalawyer.nl
Beantwoord door:
mr. J.W. Menkveld
profielpagina


Gerelateerde vragen aan uitbetaling van eenmalige vakvolwassenentoeslag:

sta ik in mijn recht of niet?
      [Gesteld in Ontslag]
2009-03-24 16:18:14
mag je smartegeld ontvangen
      [Gesteld in Wet Werk en Bijstand]
2009-06-30 12:45:21
Termijn uitbetaling vakantiegeld na ontslag?
      [Gesteld in Arbeidsrecht-Zuid Holland]
2009-09-19 21:15:48
Wachten op scheidende ontvangers van een erfenis?
      [Gesteld in Notaris-Limburg]
2012-11-28 17:14:22
Overdragen heffingskortingen overleden echtgenoot
      [Gesteld in Belastingen-Overijssel]
2014-01-10 17:47:23

Gemiddelde score Arbeidsrecht Utrecht: 8.3 (412x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+