Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version franšaise: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versiˇn espa˝ola : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Mens & Maatschappij » Recht » Arbeidsrecht
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Arbeidsrecht en krijg online een antwoord van de specialist in Arbeidsrecht

Zelf een vraag over Arbeidsrecht? Klik hier.
Meer vragen over Arbeidsrecht.
De huidige beheerder van de rubriek Arbeidsrecht:
Naam: Advocatenkantoor Exaten
Bedrijf: Advocatenkantoor exaten
Reactiesnelheid: 22 uur
Waardering: 8.1 (van max. 10)
Meer informatie over Advocatenkantoor Exaten vind je op de profielpagina.

Beheerder worden?

RSS over ArbeidsrechtVragen over Arbeidsrecht via RSS. Klik hier.
RSS over Arbeidsrecht op jouw website?Vragen over Arbeidsrecht op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over ArbeidsrechtVragen over Arbeidsrecht via E-mail. Klik hier.

Wat is in casu mijn opzegtermijn?

[Gesteld op: 08-02-2007]

Toelichting:
In mijn arbeidscontract staat een opzegtermijn van 3 maanden voor zowel de werkgever als de werknemer ( ik ).
In de CAO is collectief een opzegtermijn van twee maanden overeengekomen.
De wet in artikel 672 (boek 7 titel 10 ) zegt in lid 6:"van de termijn in lid3 ( ÚÚn maand ) mag worden afgeweken mits voor werknemer niet langer dan 6 maanden en voor de werkgever niet korter dan het dubbele van die voor de werknemer.
Naar mijn mening is de in het contract overeengekomen opzegtermijn niet juist en kan niet langer zijn dan uiterlijk 2 maanden.
Mijn werkgever wil mij houden aan de termijn van 3 maanden.
Wat is mijn positie?
Indien ik gelijk heb wat zijn dan mogelijke stappen voor mij om mijn opzegtermijn te reduceren?
In spanning wacht ik op uw antwoord.
Met vriendelijke groet
Marcel
Antwoord:
Zoals wij het nu lezen zegt u:

Standaard volgens collectieve CAO is 2 maand.
Maximale afwijking is 1 maand.

En dus mag het 3 maand zijn?

En dus kan uw werkgever u hier aan houden!
Beantwoord door:
Gratis Adviseurs
www.gratisadviseurs.nl

Subrubrieken binnen de rubriek Arbeidsrecht:
Arbeidsrecht Utrecht
Arbeidsrecht-Belgie
Arbeidsrecht-Drenthe
Arbeidsrecht-Flevoland
Arbeidsrecht-Friesland
Arbeidsrecht-Gelderland
Arbeidsrecht-Groningen
Arbeidsrecht-Limburg
Arbeidsrecht-Noord Brabant
Arbeidsrecht-Noord Holland
Arbeidsrecht-Overijssel
Arbeidsrecht-Utrecht
Arbeidsrecht-Zeeland
Arbeidsrecht-Zuid Holland
Arbowetgeving
UWV Uitkeringen
Vaststellingsovereenkomst


Gerelateerde vragen aan Wat is in casu mijn opzegtermijn?:

jaarcontract met een opzegtermijn van 2 maanden
      [Gesteld in Arbeidsrecht-Limburg]
2009-10-02 15:06:27
Opzegtermijn van 2 maanden bij jaar contract?
      [Gesteld in Arbeidsrecht-Zuid Holland]
2009-11-02 12:42:35
opzegtermijn baan: cao of contract?
      [Gesteld in Rechtshulp-Gelderland]
2010-03-02 16:24:53
Dubbele opzegtermijn werkgever 1 jaarcontract
      [Gesteld in Arbeidsrecht-Zuid Holland]
2010-08-23 11:51:36
Nog een vraag betreffende uitkering
      [Gesteld in UWV Uitkeringen]
2013-10-29 16:01:30

Gemiddelde score Arbeidsrecht: 8.3 (54x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+