Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version franšaise: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versiˇn espa˝ola : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Mens & Maatschappij » Recht » Recht-Friesland
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Recht-Friesland en krijg online een antwoord van de specialist in Recht-Friesland

Zelf een vraag over Recht-Friesland? Klik hier.
Meer vragen over Recht-Friesland.
De huidige beheerder van de rubriek Recht-Friesland:
Naam: Sportadvocaat mr. R. Tamourt
Bedrijf: verdonk advocaten heerenveen
Reactiesnelheid: 90 uur
Waardering: 7.2 (van max. 10)
Meer informatie over Sportadvocaat mr. R. Tamourt vind je op de profielpagina.

Beheerder worden?

RSS over Recht-FrieslandVragen over Recht-Friesland via RSS. Klik hier.
RSS over Recht-Friesland op jouw website?Vragen over Recht-Friesland op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over Recht-FrieslandVragen over Recht-Friesland via E-mail. Klik hier.

Lidmaatschap opzeggen als contrib. wordt verhoogd?

[Gesteld op: 26-10-2010]

Toelichting:
Ik ben lid van een vereniging met contrib. van 450 per jaar. Verenigingsjaar loopt van 1 juli t/m 30 juni. Opzeggen dient voor 1 juni te gebeuren volgens de statuten. Factuur contributie is op 16 oktober naar mij verstuurd, waarbij de contributie 475 euro is geworden (goedgekeurd door de ALV van 13-10-2010). Kan ik op grond van deze verhoging nu tijdens het verenigingsjaar alsnog mijn lidmaatschap opzeggen zodat ik dus de contributie niet meer hoef te betalen?
In de statuten staat: "Evenwel kan een lid gedurende een maand, nadat hem een besluit is medegedeeld, ingevolge hetwelk de verplichtingen van de leden in de statuten zijn verzwaard, door opzegging van het lidmaatschap de toepasselijkheid van het besluit te zijnen opzichte ontgaan. Deze bepaling geldt niet voor de verplichtingen van geldelijke aard."
Mag men dus zomaar tijdens het verenigingsjaar de contributie verhogen en heeft een lid hier dan maar aan te voldoen. Dit voelt onrechtvaardig, maar is het dat ook?
Antwoord:

Wanneer de contributie wordt verhoogd, betekent dit een verzwaring van een voor de leden geldende verplichting. Art. 2:36 lid 2 biedt dan het lid de mogelijkheid zijn lidmaatschap per direct op te zeggen, binnen een maand na bekendmaking.

In de statuten kan van deze wettelijke verplichting worden afgeweken door te bepalen dat opzegging niet mogelijk is, wannneer een geldelijke verplichting, waaronder de contributie, wordt gewijzigd. In dat geval kunt u als lid dus niet uw lidmaatschap beeindigen wegens verhoging van de contributie.

Beantwoord door:
Sportadvocaat mr. R. Tamourt
profielpagina


Gerelateerde vragen aan Lidmaatschap opzeggen als contrib. wordt verhoogd?:

vraagje over hormonenen en adaptogenen.
      [Gesteld in Gezondheidsproducten]
2010-02-06 01:24:25
Bedrijf verkopen,maar verhuurder wil niet meewerke
      [Gesteld in Zakelijke Dienstverlening]
2012-03-27 21:45:55
VRAAG I.V.M INDUSTIM
      [Gesteld in Fitness]
2008-10-24 21:20:43
Schenking ontvangen in 2014.Nu weer. Vrijstelling?
      [Gesteld in Belastingen-Utrecht]
2017-10-28 11:05:13
Afstand verhoogde tuingrond tot de erfgrens
      [Gesteld in Tuin]
2008-10-22 22:49:56

Gemiddelde score Recht-Friesland: 6.0 (52x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+