Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version franšaise: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versiˇn espa˝ola : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Zakelijk & Financieel » Vastgoed
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Vastgoed en krijg online een antwoord van de specialist in Vastgoed

Zelf een vraag over Vastgoed? Klik hier.
Meer vragen over Vastgoed.
De huidige beheerder van de rubriek Vastgoed:
Naam: Hans Goosen (MA/COM Nederland)
Bedrijf: Ma/com stad en regio makelaars
Reactiesnelheid: 18 uur
Waardering: 8.5 (van max. 10)
Meer informatie over Hans Goosen (MA/COM Nederland) vind je op de profielpagina.

Beheerder worden?

RSS over VastgoedVragen over Vastgoed via RSS. Klik hier.
RSS over Vastgoed op jouw website?Vragen over Vastgoed op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over VastgoedVragen over Vastgoed via E-mail. Klik hier.

Wie betaalt vermogensheffing onroerend goed?

[Gesteld op: 22-10-2010]

Toelichting:
Moeder heeft vruchtgebruik,kinderen eigenaren onr.goed belast met vr.gebruik.Er is geen koopsom gepasseerd.
Notaris zegt :moeder betaal in box 3,art.10 successiewet van toepassing
Boekhouder zegt kinderen moeten bezit aangeven in box 3.Wie weet het goede antwoord?
Antwoord:

Nee, dat hoeft niet. Het antwoord is te vinden in art. 5.4 lid 2 Wet inkomstenbelasting 2001. "Tot de bezittingen horen niet de goederen .... waarop een vruchtgebruik rust ten behoeve van de langstlevende echtgenoot…."  Ik heb de tekst maar wat ingekort voor de leesbaarheid.
Onder goederen valt ook te verstaan bankrekeningen e.d.
(goederen zijn zaken en rechten).

Kortom, geen vermogensrendementheffing dus.

De wetgever heeft bewust er voor gekozen om vermogensbestanddelen uit nalatenschappen die je nog niet in handen hebt gekregen niet bij jou te belasten.
Wel moet de vruchtgebruiker daar vermogensrendementsheffing over betalen. Dat staat in art. 5.4 lid 3 Wet Inkomstenbelasting 2001.

Lees ook onderstaande tekst:

Vruchtgebruiktestament
Bij een vruchtgebruiktestament erven de kinderen het bezit van een eigendom waarvan de langstlevende ouder het vruchtgebruik krijgt. Bij een vruchtgebruiktestament wordt de langstlevende als volgt in de inkomstenbelasting belast:
• voor het vruchtgebruik van de eigen woning vallen het eigen-woningforfait, aftrek van financieringsrente en kapitaalverzekering eigen woning in box 1
• voor het vruchtgebruik van aanmerkelijk-belangaandelen in box 2
• voor het vruchtgebruik van overig vermogen in box 3

De kinderen moeten hier een forfaitaire rendementsheffing (fictief rendementsheffing) betalen, terwijl hun bezit geen rendement kan genereren. Dit kunt u voorkomen door in uw testament op te nemen dat de partner de belasting (dus de heffing) van de kinderen voorschiet. Dit valt dan niet onder een schenking. De kinderen moeten hun bloot eigendom (een bezit zonder vruchtgebruik) wel opgeven bij de inkomstenbelasting als vermogen in box 3.

Bij twijfel of vragen dient u de notaris te consulteren, die moet van de actuele belastingzaken op de hoogte zijn en u in relatie tot uw persoonlijke omstandigheden als beste kunnen adviseren.

Beantwoord door:
Hans Goosen (MA/COM Nederland)
profielpagina

Subrubrieken binnen de rubriek Vastgoed:
Bedrijfsruimte
Beheer
Bouwkunde
Geluidsoverlast
Hypotheken
Kadaster
Makelaars
NotariŰle Verkopingen
Ontwikkeling
Software
Taxatie
Vastgoedrecht
Vastgoedverhuur



Gerelateerde vragen aan Wie betaalt vermogensheffing onroerend goed?:

Wat betekent 'Huis te koop, onverdeeld aandeel'
      [Gesteld in Suriname]
2009-07-14 09:30:21
BTW-angels bij overdracht pand
      [Gesteld in Zakelijke Dienstverlening]
2009-09-24 12:21:36
Onroerend goed onderbrengen in stichting
      [Gesteld in Bedrijfsformules]
2010-03-01 22:30:53
Bedrijf verkopen,maar verhuurder wil niet meewerke
      [Gesteld in Zakelijke Dienstverlening]
2012-03-27 21:45:55
Kan ik een hypotheek nemen en uitlenen aan kind?
      [Gesteld in Hypotheken-Zuid Holland]
2013-07-07 16:42:17

Gemiddelde score Vastgoed: 8.5 (547x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+