Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version franšaise: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versiˇn espa˝ola : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Mens & Maatschappij » Recht » Arbeidsrecht » Arbeidsrecht Utrecht
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Arbeidsrecht Utrecht en krijg online een antwoord van de specialist in Arbeidsrecht Utrecht

Zelf een vraag over Arbeidsrecht Utrecht? Klik hier.
Meer vragen over Arbeidsrecht Utrecht.
De huidige beheerder van de rubriek Arbeidsrecht Utrecht:
Naam: Mr. J.W. Menkveld
Bedrijf: Menkveld advocatuur
Reactiesnelheid: 10 uur
Waardering: 7.9 (van max. 10)
Meer informatie over Mr. J.W. Menkveld vind je op de profielpagina.

Beheerder worden?

RSS over Arbeidsrecht UtrechtVragen over Arbeidsrecht Utrecht via RSS. Klik hier.
RSS over Arbeidsrecht Utrecht op jouw website?Vragen over Arbeidsrecht Utrecht op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over Arbeidsrecht UtrechtVragen over Arbeidsrecht Utrecht via E-mail. Klik hier.

oproepkracht niet afgesproken uren

[Gesteld op: 08-09-2010]

Toelichting:
Ik werk als oproepkracht bij een studentenchauffeur bedrijf. Afgelopen week werd ik door het bedrijf gebeld of ik wilde werken, ik accepteerde de rit omdat deze lang (in tijd) was en ik daarmee veel geld kon verdienen. De rit zou duren van 7 uur sochtends tot 21uur savonds.
Ergens rond het middaguur (letterlijk op een kruispunt) ging de klant niet naar zijn afspraak maar besloot naar huis te gaan. Waardoor ik uiteindelijk tot 1600 gewerkt heb.
Mijn vraag, ik ben met mijn bedrijf overeengekomen mij beschikbaar te stellen voor een 14 uur, maar zonder vooraf op de hoogte te stellen wordt het minder. Mag ik dan het bedrag van de oorspronkelijke tijd declareren of moet het de tijd zijn dat ik daadwerkelijk gewerkt heb?
Alvast enorm bedankt,

Joost Schuit
Antwoord:

Als u door uw werkgever "bent ingeroosterd" voor een X aantal uur zal uw werkgever dat aantal uur moeten uitbetalen op grond van de wet  (tenzij u zelf besluit niet het aantal afgesproken uren te gaan werken uiteraard) Het kan zijn dat een CAO of andere afspraken het voorgaande anders maakt. Ik neem overigens aan dat de klant ook gewoon het aantal uur moet betalen dat hij bij uw werkgever heeft "ingekocht".

JW Menkveld      www.getalawyer.nl

 
Reactie vraagsteller:
Beste heer Menkveld, dank voor uw snelle reactie. Zou u mij kunnen voorzien van een onderbouwing eventueel met behulp van wetsartikelen. Op die manier kan ik bij eventueel bezwaar van mijn bedrijf beslagen ten ijs komen.

Joost
 
Antwoord Beheerder:

het wetsartikel dat van toepassgin is is artikel 7:lid 1 628 BW. Kun je bewijzen dat je van 7 tot 21 uur zou werken? Dat is wel van belang natuurlijk......

JW Menkveld    www.getalawyer.nl

Beantwoord door:
mr. J.W. Menkveld
profielpagina


Gerelateerde vragen aan oproepkracht niet afgesproken uren:

Minuren mee naar volgend kalenderjaar...mag dat?
      [Gesteld in Advocaten-Friesland]
2011-03-21 11:02:33
de minuren van 2011 worden gekort op mijn salaris
      [Gesteld in Advocaten-Friesland]
2011-12-17 13:28:20
kleuradvies nodig
      [Gesteld in Interieur-Noord Holland]
2009-03-14 16:31:15
Graag kleuradvies voor muren van mijn woonkamer.
      [Gesteld in Interieur-Noord Holland]
2009-05-08 21:14:07
welke kleur past er het best.
      [Gesteld in Interieur-Noord Holland]
2009-08-27 23:19:09

Gemiddelde score Arbeidsrecht Utrecht: 8.3 (412x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+