Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version française: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versión española : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Mens & Maatschappij » Recht » Arbeidsrecht » Arbeidsrecht-Zuid Holland
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Arbeidsrecht-Zuid Holland en krijg online een antwoord van de specialist in Arbeidsrecht-Zuid Holland

Zelf een vraag over Arbeidsrecht-Zuid Holland? Klik hier.
Meer vragen over Arbeidsrecht-Zuid Holland.
De huidige beheerder van de rubriek Arbeidsrecht-Zuid Holland:
Naam: UwJurist.nl mr. Monique Doomernik
Bedrijf: Uwjurist.nl
Reactiesnelheid: 5 uur
Waardering: 8.0 (van max. 10)
Meer informatie over UwJurist.nl mr. Monique Doomernik vind je op de profielpagina.

Beheerder worden?

RSS over Arbeidsrecht-Zuid HollandVragen over Arbeidsrecht-Zuid Holland via RSS. Klik hier.
RSS over Arbeidsrecht-Zuid Holland op jouw website?Vragen over Arbeidsrecht-Zuid Holland op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over Arbeidsrecht-Zuid HollandVragen over Arbeidsrecht-Zuid Holland via E-mail. Klik hier.

Dubbele opzegtermijn werkgever 1 jaarcontract

[Gesteld op: 23-08-2010]

Toelichting:
Mijn dochter heeft arbeidscontract voor 1 jaar bij hotel. Daarin is opgenomen dat werkgever en werknemer tussentijds kunnen opzeggen met opzegtermijn van 2 maanden. Op uw website hebt u al paar keer antwoord gegeven dat werkgever dubbele opzegtermijn moet hanteren, tenzij in CAO staat dat gelijke opzegtermijn kan worden gehanteerd. In CAO Horeca staat dit laatste niet. Dus dan vlgs u dubbele opzegtermijn. Volgens FNV voorlichting hoeft werkgever geen dubbele opzegtermijn op te nemen in dit geval. Argumentatie: In beginsel loopt contract voor bepaalde tijd van rechtswege af. Maar mogelijk om bepaling op te nemen van tussentijdse opzegging. Dat is dan met wederzijds goed vinden gebeurd. Daardoor is werkgever niet gehouden aan dubbele opzegtermijn. En dan zou bepaling in contract van mijn dochter juist zijn. Wie heeft gelijk? Antwoord is belangrijk omdat mijn dochter bij sollicitatie naar nieuwe baan bij andere werkgever probleem ondervindt van 2 maanden opzegtermijn!
Antwoord:
Geachte heer, mevrouw,

Voor de goede orde, in beginsel gelden de opzegtermijnen als vastgesteld bij wet artikel 7:672 BW.

U stelt dat, nu de opzegtermijn voor werkgever en werknemer in het contract gelijk zijn en er niets in de CAO hierover staat, de opzegtermijn van de werkgever het dubbele dient te zijn t.o.v. de opzegtermijn van de werknemer.

Het lijkt mij dat dat juist is echter, dit heeft tot gevolg dat de werkgever een opzegtermijn heeft van 4maanden en niet dat uw dochter een opzegtermijn zou hebben van 1 maand.

M.a.w. het maakt hier voor de situatie van uw dochter dus niet uit omdat haar tussentijdse opzegtermijn hier sowieso 2 maanden blijft.

Uw dochter kan overwegen om in goed overleg met de werkgever te bezien of de werkgever bereid is om een kortere opzegtermijn te aanvaarden. Indien uw dochter immers nog twee maanden ongemotiveerd moet doorwerken dan neemt de werkgever wellicht toch ook liever sneller afscheid van haar. 

Voordat uw dochter dit aankaart dient zij hier uiteraard wel even goed over na te denken, het tast immers wel het vertrouwen aan en mogelijk gaat de nieuwe baan helemaal niet door.

Met vriendelijke groet,

Dhr. mr. J. Zondag

Prima Jurist

www.primajurist.nl
Frederik Hendrikstraat 106 hs
1052 JA Amsterdam
Tel: 020-8464604
Mob: 06 - 33 76 49 55
E-mail: info@primajurist.nl

Beantwoord door:
UwJurist.nl mr. Monique Doomernik
profielpagina


Gerelateerde vragen aan Dubbele opzegtermijn werkgever 1 jaarcontract:

wanneer loon na ontslag?
      [Gesteld in Advocaten-Friesland]
2008-07-18 11:00:06
Heb ik een opzegtermijn, voordat ik ben begonnen?
      [Gesteld in Ambtenarenrecht]
2009-05-15 12:46:04
jaarcontract met een opzegtermijn van 2 maanden
      [Gesteld in Arbeidsrecht-Limburg]
2009-10-02 15:06:27
uitbetalen verlofdagen ná einde contract:
      [Gesteld in Arbeidsrecht-Noord Brabant]
2009-11-20 12:42:52
Minuren mee naar volgend kalenderjaar...mag dat?
      [Gesteld in Advocaten-Friesland]
2011-03-21 11:02:33

Gemiddelde score Arbeidsrecht-Zuid Holland: 7.0 (97x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+