Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version franšaise: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versiˇn espa˝ola : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Mens & Maatschappij » Recht » Recht-Noord Holland
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Recht-Noord Holland en krijg online een antwoord van de specialist in Recht-Noord Holland

Zelf een vraag over Recht-Noord Holland? Klik hier.
Meer vragen over Recht-Noord Holland.
De huidige beheerder van de rubriek Recht-Noord Holland:
Naam: Herman Albersen
Bedrijf: De rechtspratkijk nederland
Reactiesnelheid: 81 uur
Waardering: 8.5 (van max. 10)
Meer informatie over Herman Albersen vind je op de profielpagina.

Beheerder worden?

RSS over Recht-Noord HollandVragen over Recht-Noord Holland via RSS. Klik hier.
RSS over Recht-Noord Holland op jouw website?Vragen over Recht-Noord Holland op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over Recht-Noord HollandVragen over Recht-Noord Holland via E-mail. Klik hier.

Overpad verleggen anders dan route in akte?

[Gesteld op: 24-10-2007]

Toelichting:
Mag ik het recht op overpad wat ik moet verlenen aan mijn buren verleggen, anders dan de route die in akte vermeld staat? Onze erfdienstbaarheidplicht bestaat uit ''een voetpad van- en naar de ....laan". Het gewijzigde pad zal uitkomen in de ....straat. De wijziging zal o.i. geen extra last of hinder voor de rechthebbenden tot gevolg hebben.
Kunnen wij dit doen zonder toestemming van de rechthebbenden?
Moet dit aangepast worden in de akte bij de notaris?

Alvast bedank, Richard
Antwoord:
Het recht van overpad is een erfdienstbaarheid. Op grond van de wet (art. 5:73 lid 2 BW) bent u gerechtigd de erfdienstbaarheid te verplaatsen (verleggen), mits het genot van de gebruiker gelijk blijft.

U dient daarvan de kosten te dragen. U heeft geen toestemming of vonnis nodis om dit te doen, maar het voeren van overleg is wel altijd bevorderlijk voor het behouden van goede betrekkingen.

Het kan zo zijn dat in de akte van vestiging het verleggingsrecht is uitgesloten of beperkt. In dat geval is het u niet toegestaan om het pad te verleggen.

U hoeft de gewijzigde loop van het pad in beginsel niet notarieel vast te leggen. Als u aanzienlijke kosten heeft gemaakt voor het veranderen van het pad dan kan het prettig zijn om dat wel te doen. De notariele handeling van wijziging brengt natuurlijk kosten met zich mee.

J. Tophoff
Beantwoord door:
Gratis Adviseurs
www.gratisadviseurs.nl


Gerelateerde vragen aan Overpad verleggen anders dan route in akte?:

Handelsroute
      [Gesteld in Kolonisten van Catan]
2009-12-26 18:10:22
geldt het recht van voorkoop bij bouwgrond
      [Gesteld in Notaris-Belgie]
2008-09-29 18:37:27
Mag een foto ongevraagd gepubliceerd worden?
      [Gesteld in Televisie]
2010-03-10 16:44:04
Aangelegd dakterras niet in splitsingsakte
      [Gesteld in Vereniging van Eigenaren]
2014-09-04 16:04:29
Kan het bestuur aanvullende statuten weigeren ?
      [Gesteld in Vereniging van Eigenaren]
2010-08-01 20:04:45

Gemiddelde score Recht-Noord Holland: 8.8 (6x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+