Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version franšaise: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versiˇn espa˝ola : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Zakelijk & Financieel » Financieel » Belastingen » Omzetbelasting
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Omzetbelasting en krijg online een antwoord van de specialist in Omzetbelasting

Zelf een vraag over Omzetbelasting? Klik hier.
Meer vragen over Omzetbelasting.
De huidige beheerder van de rubriek Omzetbelasting:
Naam: Mr A.L. J. Hasselman (Toon)
Bedrijf: Lenos c.s. vat & customs
Reactiesnelheid: 25 uur
Waardering: 8.1 (van max. 10)
Meer informatie over Mr A.L. J. Hasselman (Toon) vind je op de profielpagina.

Beheerder worden?

RSS over OmzetbelastingVragen over Omzetbelasting via RSS. Klik hier.
RSS over Omzetbelasting op jouw website?Vragen over Omzetbelasting op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over OmzetbelastingVragen over Omzetbelasting via E-mail. Klik hier.

Retouren

[Gesteld op: 07-07-2010]

Toelichting:
Goedemorgen,

Wij hebben een webwinkel en ik heb iets retour gestuurd van een levering. Heb hier ook een retourbon van. Geld is later teruggestort op mijn rekening. Op retourbon staat geen datum maar ik heb wel bonnetje tntpost met datum. Moet ik deze datum aanhouden voor opgeven omzetbelasting of mag ik de datum aanhouden waarop wij geld retour hebben ontvangen. En is retourbon genoeg, staat trouwens geen btw op vermeld, zit wel bij retour ontvangen bedrag
Antwoord:

hallo,

Aangenomen dat u vanuit uw webwinkel hoofdzakelijk levert aan particulieren binnen Nederland, dan zou op uw onderneming het kasstelsel van toepassing zijn. Dat betekent dat u de BTW rapporteert aan de hand van kasontvangsten en uitgaven. In het door u voorgelegde geval corrigeert u de BTW in het tijdvak waarin u het geld heeft terug ontvangen.

In het geval u het factuurstelsel toepast, zou u normaliter de correctie hebben doorgevoerd in het tijdvak waain een creditfactuur zou zijn gedateerd. Nu die kennelijk ontbreekt, zou op grond van art. 29 de correctie ook plaatsvinden in het tijdvak waarin de vergoeding is terugontvangen.

De BTW die u in eerste instantie heeft afgetrokken moet u terug betalen in het aangifte tijdvak waarin u de vergoeding terug heeft ontvangen.

Ik verwacht u hiermee naar behoren te hebben geinformeerd.

Met vriendelijke groet,

Toon Hasselman

Beantwoord door:
Mr A.L. J. Hasselman (Toon)
profielpagina


Gerelateerde vragen aan Retouren:

Eerder stoppen met werken
      [Gesteld in Personeelsmanagement]
2006-09-07 20:20:27
Adverteren in Yahoo!?
      [Gesteld in Search Engine Advertising]
2007-03-12 23:23:03
Ondermaats presterende werknemer
      [Gesteld in Personeelsmanagement]
2006-09-07 20:33:31
Online verzekering afsluiten
      [Gesteld in Verzekeringen]
2006-09-01 13:23:46
Laptop geeft donker scherm.
      [Gesteld in Laptops]
2006-09-18 16:39:14

Gemiddelde score Omzetbelasting: 8.1 (76x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+