Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version franšaise: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versiˇn espa˝ola : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Mens & Maatschappij » Recht » Arbeidsrecht » Arbeidsrecht-Zuid Holland
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Arbeidsrecht-Zuid Holland en krijg online een antwoord van de specialist in Arbeidsrecht-Zuid Holland

Zelf een vraag over Arbeidsrecht-Zuid Holland? Klik hier.
Meer vragen over Arbeidsrecht-Zuid Holland.
De huidige beheerder van de rubriek Arbeidsrecht-Zuid Holland:
Naam: UwJurist.nl mr. Monique Doomernik
Bedrijf: Uwjurist.nl
Reactiesnelheid: 5 uur
Waardering: 8.1 (van max. 10)
Meer informatie over UwJurist.nl mr. Monique Doomernik vind je op de profielpagina.

Beheerder worden?

RSS over Arbeidsrecht-Zuid HollandVragen over Arbeidsrecht-Zuid Holland via RSS. Klik hier.
RSS over Arbeidsrecht-Zuid Holland op jouw website?Vragen over Arbeidsrecht-Zuid Holland op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over Arbeidsrecht-Zuid HollandVragen over Arbeidsrecht-Zuid Holland via E-mail. Klik hier.

opvolgend werkgeverschap uitzendbureau -> inlener

[Gesteld op: 24-06-2010]

Toelichting:
Ik heb onlangs te horen gekregen dat mijn contract na drie tijdelijke jaar contracten niet verlengd zal worden. Nu heb ik echter een tijdje in het arbeidsrecht gesnuffeld, en daar kwam ik een aantal interessante dingen tegen: art. 668a BW. Zo heb ik voordat ik in dienst trede bij mijn huidige werkgever een maand op uitzendbasis gewerkt. Mijn vraag is nu, betekend dit dat ik inmiddels in mijn vierde arbeidscontract zit en dat ik daarmee een contract voor onbepaalde tijd heb. Verder, telt deze maand uitzendwerk ook bij de 36 maanden die nodig zijn voor het omzetten in een contract voor onbepaalde tijd.

Hier is met name verwarring ontstaan bij mij vanwege de 26 weken uit artikel 691 WB lid 1. Misschien kunt u mij hier duidelijkheid over verschaffen? Bij voorbaat dank.
Antwoord:
Geachte heer, mevrouw,

Wellicht heeft u inderdaad een contract voor onbepaalde tijd. Dit hangt echter ook af van de cao. In sommige branches mag je 4 of zelfs 6 keer verlengen.

Voor nadere toelichting kunt u contact met mij opnemen via www.primajurist.nl

Met vriendelijke groet,

mr. J. Zondag

Prima Jurist
Frederik Hendrikstraat 106 hs
1052 JA Amsterdam
Tel: 06 - 33 76 49 55 
E-mail: info@primajurist.nl
 
Beantwoord door:
UwJurist.nl mr. Monique Doomernik
profielpagina


Gerelateerde vragen aan opvolgend werkgeverschap uitzendbureau -> inlener:

Urennorm uitzendbureau is mij niet bekend!?
      [Gesteld in Arbeidsrecht-Noord Brabant]
2010-02-11 23:09:12
Rechtmatige bemiddeling uitzendbureau?
      [Gesteld in Arbeidsrecht-Utrecht]
2008-03-06 11:47:09
Mag het uitzendbureau twee cao's gebruiken?
      [Gesteld in Personeelsmanagement-Overijssel]
2011-07-13 12:56:44
Overuren inlener niet opgegeven bij uitzendbureau
      [Gesteld in Arbeidsomstandigheden]
2012-11-15 10:58:17
terugbetaling studiekosten
      [Gesteld in Arbeidsrecht-Zuid Holland]
2009-01-19 15:28:17

Gemiddelde score Arbeidsrecht-Zuid Holland: 7.0 (98x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+