Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version franÁaise: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versiůn espaŮola : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Zakelijk & Financieel » Personeel & Organisatie » Loopbaan » Ontslag
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Ontslag en krijg online een antwoord van de specialist in Ontslag

Zelf een vraag over Ontslag? Klik hier.
Meer vragen over Ontslag.
De huidige beheerder van de rubriek Ontslag:
Naam: E.A. van Jaarsveld
Bedrijf: Ontslagspecialist
Reactiesnelheid: 37 uur
Waardering: 8.8 (van max. 10)
Meer informatie over E.A. van Jaarsveld vind je op de profielpagina.

Beheerder worden?

RSS over OntslagVragen over Ontslag via RSS. Klik hier.
RSS over Ontslag op jouw website?Vragen over Ontslag op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over OntslagVragen over Ontslag via E-mail. Klik hier.

Studieovereenkomst bij niet verlengen contract

[Gesteld op: 04-06-2010]

Toelichting:
De situatie is als volgt:
Op 1 Januari 2010 ben ik begonnen bij mijn huidige werkgever-Y.
Omdat ik bij mijn ouder werkgever-X nog een studieschuld had staan heeft werkgever-Y deze overgenomen.
Hieronder de gemaakte afspraken en studiekostenregeling.

De volgende aanvullende afspraken zijn gemaakt met werknemer:
Werkgever-Y neemt de studieschuld die werknemer heeft bij zijn huidige werkgever
Werkgever-X over voor het bedrag van Ä 6.043,50 per 2 januari 2010. Voor deze studieschuld gelden de voorwaarden zoals vermeldt in artikel 5 van de arbeidsvoorwaarden van werkgever-Y.

STUDIEKOSTENREGELING:
5.1 Indien medewerker op verzoek van of na daartoe verkregen toestemming van werkgever-Y
opleiding en/of cursussen volgt, zullen de daaraan verbonden kosten geheel door werkgever-Y worden vergoed. De opleiding en/of cursus en daarmede verbandhoudende studie dienen zo veel als mogelijk buiten werktijd te worden gevolgd/gedaan.

5.3 Indien en voorzover werkgever-Y in het kader van de studiekostenregeling kosten heeft
voldaan/vergoed geldt een terugbetalingsregeling.
Peildatum daarbij is de dag waarop de opleiding/cursus is geŽindigd dan wel, indien aan
de orde, met een examen of toets is afgerond.
Indien binnen 1 jaar na deze peildatum het dienstverband eindigt, dienen de kosten
geheel te worden terugbetaald.
Bij beŽindiging van het dienstverband meer dan 1 jaar, doch minder dan 2 jaar na
peildatum, dient 50% van de kosten te worden terugbetaald.
Bij beŽindiging van het dienstverband meer dan 2 jaar, doch minder dan 3 jaar na
peildatum, dient 25% van de kosten te worden terugbetaald.
Indien de opleiding en/of cursus meer dan 3 jaar voor de beŽindiging van het
dienstverband is geŽindigd dan wel afgerond, behoeft niets meer te worden terugbetaald.
Indien de cursus op de dag dat het dienstverband eindigt nog niet is afgerond als
bedoeld in de tweede volzin van dit artikel, dienen de kosten eveneens volledig te
worden terugbetaald.
<<<<<>>>>>

Ik ben begonnen op basis van een Ĺ jaar contract. En werkgever_Y heeft aangegeven dat deze niet wordt verlengd i.v.m. achterblijven werkzaamheden en een overbezetting. Het niet verlengen van het contract heeft dus niets te maken met mijn functioneren. Nu is de werkgever van mening dat ik het bedrag moet terugbetalen, ondanks het feit dat de werkgever heeft besloten het dienstverband niet te verlengen.
Mag dit zomaar?? De werkgever beŽindigd immers zelf het dienstverband uit Economische redene
Antwoord:
De bewoordingen van de studiekostenregeling sluiten in principe niet uit dat deze ook geldt bij een beëindiging van rechtswege op initiatief van de werkgever.
Uit jurisprudentie blijkt dat het voor de rechtsgeldigheid van groot belang is of de regeling duidelijk is en niet voor verschillende interpretatie vatbaar. Daarnaast kan onverkort vasthouden aan een studeikostenregeling in strijd zijn met de redleijkheid en billijkheid. 
In uw geval acht ik het goed bepleitbaar dat 'beeindidging van het densttverband' doelt op een actieve gedraging van de werknemer. Dat kunt u aan de werkgever kenbaar maken. Mocht uw werkgever bij zij standpunt blijven dan adviseer ik u de kwestie door de kantonechter te laten beslechten.
Beantwoord door:
E.A. van Jaarsveld
profielpagina

Subrubrieken binnen de rubriek Ontslag:
Ontslagvergoeding


Gerelateerde vragen aan Studieovereenkomst bij niet verlengen contract:

Kan contract veranderd worden? (Arts-assistent)
      [Gesteld in Arbeidsrecht-Noord Brabant]
2009-05-31 00:56:57
contract verlengen
      [Gesteld in Personeelsmanagement-Flevoland]
2009-07-13 13:17:58
jaarcontract
      [Gesteld in Arbeidsrecht-Zuid Holland]
2009-05-01 13:24:53
Wat voor contract heb ik nu?
      [Gesteld in Arbeidsrecht advocaat-Noord Brabant]
2009-05-24 00:25:01
Verlening van 2 maanden met minder uren aanbieden?
      [Gesteld in Arbeidsrecht-Overijssel]
2010-03-15 15:48:39

Gemiddelde score Ontslag: 8.7 (474x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+