Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version franšaise: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versiˇn espa˝ola : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Mens & Maatschappij » Recht » Rechtshulp » Rechtshulp-Gelderland
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Rechtshulp-Gelderland en krijg online een antwoord van de specialist in Rechtshulp-Gelderland

Zelf een vraag over Rechtshulp-Gelderland? Klik hier.
Meer vragen over Rechtshulp-Gelderland.
De huidige beheerder van de rubriek Rechtshulp-Gelderland:
Naam: UwJurist.nl mr. Monique Doomernik
Bedrijf: Uwjurist.nl
Reactiesnelheid: 5 uur
Waardering: 8.0 (van max. 10)
Meer informatie over UwJurist.nl mr. Monique Doomernik vind je op de profielpagina.

Beheerder worden?

RSS over Rechtshulp-GelderlandVragen over Rechtshulp-Gelderland via RSS. Klik hier.
RSS over Rechtshulp-Gelderland op jouw website?Vragen over Rechtshulp-Gelderland op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over Rechtshulp-GelderlandVragen over Rechtshulp-Gelderland via E-mail. Klik hier.

opzegtermijn baan: cao of contract?

[Gesteld op: 02-03-2010]

Toelichting:
Hallo,

Ik wil mijn baan opzeggen, mijn CAO (VVT) verwijst naar de wettelijke bepalingen (1 maand dus, werk 1,5 jaar hier) tenzij in de CAO uitdrukkelijk anders is opgenomen. Heb de CAO doorgelezen, maar er staat verder niets behalve onderstaand artikel 2.3

In mijn contract staat echter voor werknemer en werkgever 2 maanden opzegtermijn. Hoe lang is nu mijn opzegtermijn ?

Alvast bedankt voor de moeite!

Artikel 2.3 Opzegging
1. Ingeval van opzegging of, indien in een arbeidsovereenkomst voor bepaalde tijd een bepaling over tussentijdse
opzegging is opgenomen, zijn de wettelijke bepalingen omtrent opzegtermijnen van toepassing, tenzij in deze
cao uitdrukkelijk anders wordt bepaald. Opzegging dient schriftelijk te gebeuren.
2. Op grond van artikel 7: 672 lid 8 BW is bij verlenging van de opzegtermijn voor de werknemer, de opzegtermijn
voor de werknemer en de werkgever gelijk indien de opzegtermijn niet langer is dan 3 maanden. Bij een langere
opzegtermijn dan 3 maanden geldt voor de werkgever een dubbele opzegtermijn dan die voor de werknemer.
Antwoord:
CAO gaat voor en dus is de wettelijke opzegtermijn van één maand van toepassing, als alles is zoals u het presenteert.
 
Reactie vraagsteller:
Dank voor uw snelle antwoord. Ik reageer even op de zin "als alles is zoals u het presenteert". Ik heb een contract voor onbepaalde tijd, de CAO zegt verder echt niets over de opzegtermijn, dus volgens mij mist er geen informatie.

Maar waar ik me ietswat zorgen over maak: Artikel 2.3.2 biedt blijkbaar ruimte om de opzegtermijn voor de werknemer te verlengen - en ze hebben netjes de opzegtermijnen voor zowel werkgever als werknemer gelijk getrokken (naar 2 maanden). Maar tegelijkertijd staat er in 2.3.1: " Ingeval van opzegging (..) zijn de wettelijke bepalingen omtrent opzegtermijnen van toepassing, tenzij in deze cao uitdrukkelijk anders wordt bepaald." Dit lijkt elkaar wat tegen te spreken...

Maar samenvattend: zolang er niet in de CAO gesproken wordt over 2 maanden opzegtermijn, heb ik me te houden aan te wettelijke opzegtermijn en dus niet aan de opzegtermijn zoals in mijn contract, omdat de CAO boven het contract gaat?
 
Antwoord Beheerder:
Zoals ik de tekst lees is de enige CAO afwijking dat bij een in de CAO opgenomen opzegtermijn langer dan één maand de opzegtermijn voor de wetgever korter is dan de wettelijke. Ik lees iig niet dat de CAO ruimte laat voor een langere contractuele opzegtermijn.
Beantwoord door:
UwJurist.nl mr. Monique Doomernik
profielpagina


Gerelateerde vragen aan opzegtermijn baan: cao of contract?:

Is een contract met meer uren een nieuw contract?
      [Gesteld in Arbeidsrecht-Drenthe]
2007-09-07 13:13:01
Heb ik een opzegtermijn, voordat ik ben begonnen?
      [Gesteld in Ambtenarenrecht]
2009-05-15 12:46:04
Kan contract veranderd worden? (Arts-assistent)
      [Gesteld in Arbeidsrecht-Noord Brabant]
2009-05-31 00:56:57
contract verlengen
      [Gesteld in Personeelsmanagement-Flevoland]
2009-07-13 13:17:58
Dubbele opzegtermijn werkgever 1 jaarcontract
      [Gesteld in Arbeidsrecht-Zuid Holland]
2010-08-23 11:51:36

Gemiddelde score Rechtshulp-Gelderland: 5.2 (59x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+