Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version française: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versión española : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Zakelijk & Financieel » Advocaten » Advocaten-Friesland
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Advocaten-Friesland en krijg online een antwoord van de specialist in Advocaten-Friesland

Zelf een vraag over Advocaten-Friesland? Klik hier.
Meer vragen over Advocaten-Friesland.
De huidige beheerder van de rubriek Advocaten-Friesland:
Naam: Sportadvocaat mr. R. Tamourt
Bedrijf: verdonk advocaten heerenveen
Reactiesnelheid: 90 uur
Waardering: 7.2 (van max. 10)
Meer informatie over Sportadvocaat mr. R. Tamourt vind je op de profielpagina.

Beheerder worden?

RSS over Advocaten-FrieslandVragen over Advocaten-Friesland via RSS. Klik hier.
RSS over Advocaten-Friesland op jouw website?Vragen over Advocaten-Friesland op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over Advocaten-FrieslandVragen over Advocaten-Friesland via E-mail. Klik hier.

Derden ontvangt 80%, resterend kindsdeel is 5%

[Gesteld op: 25-01-2010]

Toelichting:
Indien de erflater’s totale vermogen 100 Euros bevatte, heeft de legitimaris 80 E ontvangen. Van de resterende 20 E is de helft mijn moeder’s. Van mijn vader’s helft ontving ik dus 5 E ( i.p.v. 25 E).
Staat de wet dat toe?
Indien het geen legaat was, maar een schenking dat geschiedde 4 jaren voordat mijn vader overleed in 2003, ben ik te laat om de rest van mijn legietieme portie terug te eisen?
Alvast mijn dank,
Met vriendelijke groeten.
Antwoord:

 

Artikel 178

1. Een schenking is vernietigbaar, indien zij gedurende een ziekte van de schenker wordt gedaan hetzij aan een beroepsbeoefenaar op het gebied van de individuele gezondheidszorg die hem bijstand verleent, hetzij aan een geestelijk verzorger die hem gedurende de ziekte bijstaat.

2. Ook is een schenking vernietigbaar indien zij gedurende een verblijf van de schenker in een voor de verzorging of verpleging van bejaarden of geestelijk gestoorden bestemde instelling wordt gedaan aan degene die de instelling exploiteert of die daarvan de leiding heeft of daarin werkzaam is.

3. Artikel 62 leden 2 en 3 van Boek 4 is van overeenkomstige toepassing.

4. De bevoegdheid tot vernietiging op grond van de leden 1 en 2 verjaart drie jaar nadat de in lid 1 bedoelde ziekte, onderscheidenlijk het in lid 2 bedoelde verblijf, is geëindigd.

5. Na het overlijden van de schenker kan de vernietiging van de schenking op grond van lid 1 of lid 2 mede plaatsvinden door een ieder die door de schenking nadeel lijdt. De vernietiging vindt slechts plaats voor zover deze nodig is tot opheffing van het nadeel van degene die zich op de vernietigingsgrond beroept. Een rechtsvordering tot vernietiging ingevolge de eerste zin verjaart op een met overeenkomstige toepassing van artikel 54 van Boek 4 te bepalen tijdstip (een jaar), en in ieder geval drie jaar nadat de in lid 1 bedoelde ziekte, onderscheidenlijk het in lid 2 bedoelde verblijf, is geëindigd.

 

 

Het erfrecht heeft zijn eigen verjaringstermijnen. Zo geldt sinds het nieuwe erfrecht uit 2003 bij erfenis en nalatenschap dat, als een kind niet binnen 5 jaar na uw overlijden een beroep doet zijn legitieme portie, het recht op deze legitieme portie is verjaard. Ook als het kind niet van uw overlijden wist.

De eerste vraag (welk bedrag udient te ontvangen) kunt u beter aan de desbetreffende notaris voorleggen.

 

 
Reactie vraagsteller:
Geachte Mr. Tamourt,
U heeft mij enorm geholpen! Mijn vader was een trombose patient. Helaas, tegen die tijd dat ik nieuws ontvving betreffende die schenking, was het 5 jarig termijn reeds verlopen om mijn legitieme portie op te eisen.
Bijzonder bedankt voor uw advies. U heeft mij veel onnodige proces kosten bespaard. Indien U nog enige mogelijk heid voor het opeisen weet, zie ik die graag tegemoet. Met vriendelijke groeten, Meike.
Met vriendelijke groeten, Meike
 
Antwoord Beheerder:
Succes
Beantwoord door:
Sportadvocaat mr. R. Tamourt
profielpagina


Gerelateerde vragen aan Derden ontvangt 80%, resterend kindsdeel is 5%:

Kindsdeel en Bijstand
      [Gesteld in Erfrecht]
2020-02-26 16:04:53
Hoe is het kindsdeel geregeld bij overlijden ouder
      [Gesteld in Suriname]
2010-03-15 19:23:19
Wat gebeurt er met het kindsdeel bij verwerpen?
      [Gesteld in Advocaten-Limburg]
2010-04-01 23:11:25
Waarom worden wij gekort en onze kennis niet?
      [Gesteld in Belastingen-Groningen]
2012-09-25 13:29:08
Heb ik recht op het kindsdeel van mij vader?
      [Gesteld in Notaris-Friesland]
2012-06-01 22:13:29

Gemiddelde score Advocaten-Friesland: 7.4 (387x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+