Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version franšaise: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versiˇn espa˝ola : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Huis & Tuin » Tuin
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Tuin en krijg online een antwoord van de specialist in Tuin

Zelf een vraag over Tuin? Klik hier.
Meer vragen over Tuin.
De huidige beheerder van de rubriek Tuin:
Naam: Mona Wiarda
Bedrijf: Adviesburo m wiarda
Reactiesnelheid: 42 uur
Waardering: 8.5 (van max. 10)
Meer informatie over Mona Wiarda vind je op de profielpagina.

Beheerder worden?

RSS over TuinVragen over Tuin via RSS. Klik hier.
RSS over Tuin op jouw website?Vragen over Tuin op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over TuinVragen over Tuin via E-mail. Klik hier.

wat betekent gedeeltelijk op de erfgrens?

[Gesteld op: 19-01-2010]

Toelichting:
in achtertuin reeks verschillende soorten struiken;kadastertekens geven aan dat nagenoeg alle struiken op perceel van buren staan, ong 10-30cm van erfgrens;helft struiken staat er al meer dan 20 jaar;de erfgrens loopt onder alle struiken door;rechter heeft bepaald in vonnis dat de struiken die geheel of gedeeltelijk op de erfgrens staan alleen met wederzijdse toestemming kunnen worden verwijderd;hoe kan ik vaststellen dat struiken gedeeltelijk op de erfgrens staan?
Antwoord:

De door de rechter gehanteerde term m.b.t. het gedeeltelijk op de erfgrens staan van de heesters heb ik in het Burgerlijk Wetboek niet terug kunnen vinden. U kunt dit eventueel nog navragen bij een jurist. Als ik het zelf interpreteer staan bomen of struiken waarbij de erfgrens door het hart van de stam of struik loopt duidelijk op de erfgrens. Meerstammige bomen of struiken waarvan het hart van de plant zich naast de erfgrens bevindt maar waarvan zich binnen 2 meter boven maaiveldpeil vertakken tot over de erfgrens zouden dan gezien kunnen worden als "gedeeltelijk op de erfgrens" geplaatst. Staan deze bomen of struiken naast de erfgrens en spreidt een eventuele vertakking of meesstammigheid zich pas boven een peil van 2 meter boven maaiveld over de erfgrens heen, dan zou de boom of struik tot de tuin van een van u beiden behoren, en niet mandelig zijn. Nogmaals, dit is mijn eigen uitleg, waarbij de hoogte van 2 meter mij onderscheidend lijkt, omdat dit volgens de wet als maximale hoogte geldt voor beplanting die op de erfgrens of binnen de zogenaamde "verboden zone" aangebracht mag worden. Meer algemene richtlijnen over wat qua beplanting op of rond de erfgrens toegestaan is kunt u vinden op www.mwiarda.nl/appeltern/buren_bomen_wet.doc.

Beantwoord door:
Mona Wiarda
profielpagina

Subrubrieken binnen de rubriek Tuin:
Biologisch Tuinieren
Bloemschikken
Bonsai
Fruitteelt
Groenten
Ontwerp, Aanleg & Onderhoud
Planten
Terrasverwarming
Tuinproducten
Vijvers
Volkstuinen


Gerelateerde vragen aan wat betekent gedeeltelijk op de erfgrens?:

Mag ik de schutting verplaatsen naar erfgrens
      [Gesteld in Tuin]
2009-07-05 22:23:19
Buurman eist haag op d.m.v. artikel 5:62 BW
      [Gesteld in Tuin]
2009-07-19 15:32:07
Onenigheid erfgrens bij verkoop huis.
      [Gesteld in Tuin]
2009-11-12 12:17:07
Wat zijn onze rechten?
      [Gesteld in Advocaten-Friesland]
2011-12-01 20:45:15
Afvoer hemelwater achterkant overkapping
      [Gesteld in Burenrecht advocaat]
2015-01-19 14:43:13

Gemiddelde score Tuin: 8.5 (927x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+