Opslaan in favorieten
Uitgebreid zoeken
Nederlandse versie: Gratis Adivseurs Usa version: Advisors 4 Free Version franšaise: Conseils Gratuits Versione italiana: consigligratuiti.it Belgische versie: gratisadviseurs.be Versiˇn espa˝ola : Consejeros Gratis Deutsche Version: Gratis Beraten
U bevindt zich hier:Home » Zakelijk & Financieel » Management » Interim Management » Wet Werk En Bijstand
Adverteren op deze site?

Direct vraag stellen?

Stel online je vraag in de rubriek Wet Werk en Bijstand en krijg online een antwoord van de specialist in Wet Werk en Bijstand

Zelf een vraag over Wet Werk en Bijstand? Klik hier.
Meer vragen over Wet Werk en Bijstand.
De huidige beheerder van de rubriek Wet Werk en Bijstand:
Naam: Legal2People
Bedrijf: Legal2people
Reactiesnelheid: 14 uur
Waardering: 8.7 (van max. 10)
Meer informatie over Legal2People vind je op de profielpagina.

Beheerder worden?

RSS over Wet Werk en BijstandVragen over Wet Werk en Bijstand via RSS. Klik hier.
RSS over Wet Werk en Bijstand op jouw website?Vragen over Wet Werk en Bijstand op jouw website? Klik hier.
Blijf op de hoogte via e-mail over Wet Werk en BijstandVragen over Wet Werk en Bijstand via E-mail. Klik hier.

wwb uitkering en samen huis huren

[Gesteld op: 26-11-2009]

Toelichting:
mijn vriendin heeft een uitkering,zowel zij als ik kunnen geen huis huren bij de wooningstichting wegens omstandigheden.wij hebben tot 2 jaar geleden een relatie gehad maar zijn nu gewoon goede vrienden,maar zij moet op het einde van het jaar haar wonig uit en ik ook.dus het was onze bedoeling dat mijn viendin een woning zou huren en dat ik van haar een kamer zou huren,heeft dit netjes aangegeven bij haar consulent bij de gemeente.dus wij naar een makelaar hebben een huis gevonden maar zij kreeg het huis niet op haar wwb uitkering ik zelf werk partime hebben het dus op beide de namen laten zettten zodoende hebben we een dak boven ons hoofd.Maar nu willen ze bij de gemeente dat we een gezamelijke uitkering aanvragen omdat hun vinden dat we een gezamelijke huishouding voeren.Terwijl het onze bedoeling was dat ik gewoon mijn eigen kamer enzo zou hebben.kunnen ze ons in deze situatie dwingen of is hier iets aan te doen wij hebben geen relatie meer zijn alleen goede vrienden die mekaar dachten te helpen
Antwoord:

Beste vraagsteller,

WIj begrijpen uit uw verhaal dat de gemeente ervan uit gaat dat u en uw vriendin een gezamelijke huishouding voeren.

Artikel 3 zegt hier het volgende over :

 
1.In deze wet en de daarop berustende bepalingen wordt gelijkgesteld met:
 a.echtgenoot: geregistreerde partner;
 b.echtgenoten: geregistreerde partners;
 c.huwelijk: geregistreerd partnerschap;
 d.gehuwd: als partner geregistreerd;
 e.gehuwde: als partner geregistreerde;
 f.gehuwden: als partners geregistreerden;
 g.echtscheiding: beëindiging van een geregistreerd partnerschap anders dan door de dood of vermissing.
2.In deze wet en de daarop berustende bepalingen wordt:
 a.als gehuwd of als echtgenoot mede aangemerkt de ongehuwde die met een ander een gezamenlijke huishouding voert, tenzij het betreft een bloedverwant in de eerste graad of een bloedverwant in de tweede graad indien er bij één van de bloedverwanten in de tweede graad sprake is van zorgbehoefte;
 b.als ongehuwd mede aangemerkt degene die duurzaam gescheiden leeft van de persoon met wie hij gehuwd is.
3.Van een gezamenlijke huishouding is sprake indien twee personen hun hoofdverblijf in dezelfde woning hebben en zij blijk geven zorg te dragen voor elkaar door middel van het leveren van een bijdrage in de kosten van de huishouding dan wel anderszins.
4.Een gezamenlijke huishouding wordt in ieder geval aanwezig geacht indien de belanghebbenden hun hoofdverblijf hebben in dezelfde woning en:
 a.zij met elkaar gehuwd zijn geweest of in de periode van twee jaar voorafgaande aan de aanvraag van bijstand voor de verlening van bijstand als gehuwden zijn aangemerkt;
 b.uit hun relatie een kind is geboren of erkenning heeft plaatsgevonden van een kind van de een door de ander;
 c.zij zich wederzijds verplicht hebben tot een bijdrage aan de huishouding krachtens een geldend samenlevingscontract; of
 d.zij op grond van een registratie worden aangemerkt als een gezamenlijke huishouding die naar aard en strekking overeenkomt met de gezamenlijke huishouding, bedoeld in het derde lid.
5.Bij algemene maatregel van bestuur wordt vastgesteld welke registraties, en gedurende welk tijdvak, in aanmerking worden genomen voor de toepassing van het vierde lid, onderdeel d.
6.In deze wet en de daarop berustende bepalingen wordt onder een woning mede verstaan een woonwagen of een woonschip.

Of er inderdaad sprake is van een gezamelijke huishouding kunnen wij door middel van de door  verstrekte informatie niet beoordelen. Neemt u hiervoor eventueel contact met ons op op 070-3538208 of via email; legal2people@aol.nl

Met vriendelijke groeten,

Legal2People

Beantwoord door:
Legal2People
profielpagina


Gerelateerde vragen aan wwb uitkering en samen huis huren:

Thuiswerkers hoe belasting betalen?
      [Gesteld in Belastingen]
2007-02-07 16:23:22
rechten en verplichtingen bij wwb uitkering
      [Gesteld in Wet Werk en Bijstand]
2009-09-22 13:28:33
Van wie zijn nu de uitzendrechten van het voetbal?
      [Gesteld in Sportrecht]
2009-12-02 20:49:21
Recht op vrije keuze (z.huis/hulpverlener‏)?
      [Gesteld in Gezondheidsrecht]
2013-02-26 13:12:24
Pas-regeling en levensloop. Welke tabel(len)?
      [Gesteld in Salarisadministratie]
2015-02-26 12:44:19

Gemiddelde score Wet Werk en Bijstand: 8.7 (4695x gestemd)

Wat voor cijfer geeft u dit antwoord?

 
10

 
Versturen via e-mail aan vrienden?
 
Uw Naam:
Uw Email:
Naam bekende:
Email bekende:
+ meer vrienden invoeren
 
Message:
Check:
 



Disclaimer | Sitemap | Archief | Links | 100 laatste vragen | Populair archief

Top 3 adviseurs

  • Ron Jedema
    9.3
  • Anita
    9.0
  • Toors
    9.0
  • Totalen:

    Vragen:  257070
    Beheerders:  1023

    Gemiddelden:

    Reeds beantwoord:  99 %
    Reactiesnelheid:  167 uur
    Waardering:  7.9
Uw banner hier?

Concept & Realisatie Webshop+